Bahçeleri dünyaları

Yeşil, güzeldir. Bahçe sahibi olmak daha da güzeldir. Kent yaşamının bahçeyi lüks haline getirdiği günümüzde şanslı bir azınlık bunun keyfini sürüyor. Ünlüler, elleriyle yarattıkları bahçeleriyle ilgilenmeyi çok seviyor, yeşilin tadını çıkarıyorlar

04 Temmuz 2015, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeşil, güzeldir. Bahçe sahibi olmak daha da güzeldir. Kent yaşamının bahçeyi lüks haline getirdiği günümüzde şanslı bir azınlık bunun keyfini sürüyor. ünlüler, elleriyle yarattıkları bahçeleriyle ilgilenmeyi çok seviyor, yeşilin tadını çıkarıyorlar. DOLUNAY SOYSERT Güzel oyuncu bahçeli evde yaşadığı için şanslı olduğunu biliyor. Her mevsim başında bahçesinde düzenlemeler yapan Soysert, mevsimine göre çiçekler ekiyor, aşılamaları tamamlıyor, kökleri havalandırıyor. Soysert “Bahçede olmak, çiçeklerle yaşamak çok güzel. Baharın ve yazın geldiğini önce onlar fısıldıyor bana” diyor.

EDİZ HUN Büyükada'da, babasından kalan bahçeli müstakil ev, yazın Ediz Hun'un kaçış noktası. çok büyük olan bahçede çeşit çeşit bitki var. Bir bahçevan yardım ediyor eski oyuncuya ama bitkilerine kendisi bakıyor. Ediz Hun'un en gurur duyduğu şey de sera haline getirdiği terasta muhafaza ettiği kaktüs koleksiyonu. Koleksiyonda yaklaşık 3500 kaktüs bulunuyor.

SEYFİ DURSUNOĞLU çengölköy sırtlarında bulunan Yalnız Selvi Sokak'ta üç katlı, havuzlu ve geniş bahçeli evinden Boğaz'ı izlemek en büyük keyfi Seyfi Dursunoğlu'nun... 'Huysuz Virjin' elleriyle ektiği çam ağaçlarının, ortancaların, güllerin bakımını yapmayı seviyor.

FİLİZ AKIN Dünyanın hangi köşesine giderse gitsin Filiz Akın'ın özlediği tek yer, İstanbul-Bebek'teki dubleks çatı katı dairesi. Boğaz'a nazır geniş balkonunda oturmayı çok seven Filiz Akın saksı ağaçları, özel çiçekleriyle ilgilenmekten büyük keyif alıyor.

TüRKAN ŞORAY Etiler'de, Boğaz'ın en güzel göründüğü yerde oturuyor Türkan Şoray. Ama bahçesi, evinin sunduğu manzaradan daha etkili. “Manzara ne kadar güzel olsa da belli bir zaman sonra duvardaki tablo etkisi yaratabiliyor. Benim için önemli olan bahçe” diyen sanatçı, çiçekleriyle, ağaçlarıyla konuşuyor, onları sevgiyle büyütüyor.

EROL EVGİN Kıdemli şarkıcı, yıllar önce Polonezköy'e yerleşmişti. Alabildiğine geniş bir araziye kurduğu çiftlik evi Erol Evgin için adeta bir sığınak. Köpekleri, tavukları, çiçekleri, ağaçları arasında olmak onu dinlendiriyor. “Hatta” diyor Erol Evgin, “şarkılarım için bu ortam ilham veriyor bana.”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder