Bahçeli başbakanlık mı istiyor?

Bugün iyice öne çıkan haberlere göre, Ak Parti, MHP ile koalisyon yapmak için propagandaya başladı. Hatta pazarlıkların detayları da bugünkü gazetelerde yer alıyor

19 Haziran 2015, Cuma 18:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bugün iyice öne çıkan haberlere göre, Ak Parti, MHP ile koalisyon yapmak için propagandaya başladı. Hatta pazarlıkların detayları da bugünkü gazetelerde yer alıyor. Yandaş medyayı ikiye ayırmak gerekiyor. İlke tümüyle Erdoğan'a yakın olan Turkuaz grubu. Yani, Atv, Sabah, Takvim. Yine tümüyle Erdoğan'a yakın olan diğer grup ES (Ethem Sancak). Yani, Star gazetesi, 24, Akşam gazetesi ve SYK 360. Onun dışındakiler, Yenişafak ve biraz da Türkiye gazetesi Ak Parti'ye yakın. Şimdi önce Sabah gazetesinde yer alan habere bakalım. Sabah gazetesine göre, Ak Parti ile MHP arasında pazarlıklar başladı. 3 başlık altında da bu pazarlıkların ne olduğu anlatılıyor.

"1. "çözüm değil Demokratikleşme"paketi MHP'nin sona erdirilmesini istediği bu paketi, Ak Parti revize ederek "Demokratikleşme" olarak sunuyor. MHp'nin de buna sıcak bakacağını umuyor. 2. 17/25 Aralık davası Sabah gazetesi, "4 Bakanın Durumu" olarak toparlamış haberinde. Tapelerde ismi gecen Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan ismini vermeden sadece 4 eski bakan için soruşturmanın açılacağını yazıyor. Ayrıca bu soruşturmanın, Ak Parti istemse bile, 292 milletvekili tarafından gündeme geleceğini, bu durumun da pazarlık dışı olduğunu öne çıkarıyor.

"3. Cumhurbaşkanı Erdoğan pazarlık konusu değil: Ak Parti Erdoğan'ı pazarlık konusu yapmayacağını, "Uzlaşmacı!" tavrını öne çıkararak kabul ettirmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanının anayasal yetkilerini kullanarak bakanlar kuruluna başkanlık ettiğini, ayrıca 7 haziran sonrası pozitif rol üstendiğini savunuyor. İki gazetede de bugün bu mesajlar öne çıktı Bu mesajlar MHP tabanına verilmek isteniyor. Şunu demek istiyorlar MHP'lilere, "Biz uzlaşmak ve sizinle beraber hükümet kurmak istiyoruz". Bu iki gazetenin mesajına ek olarak CHP'nin gazeteci kökenli milletvekili Barış Yarkadaş da, bugün katıldığı bir televizyon programında, Ak Parti ve MHP'nin bir çok konuda uzlaştığını söyledi.

"Amaç ne? Ancak MHP'yi yakından tanıyan gazeteci ve BengüTürk televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Murat İde bu görüşlere katılmıyor. Murat İde 4 başlıkta MHP'nin durumunu çok net şekilde anlatıyor: 1. Ak Parti ile MHP anlaştı diyorlar. Yalan. İlkeler ve şartlar var. En önemlisi daha koalisyon görüşmeleri başlamadı. Hükümeti kurma görevi henüz kimseye verilmedi ve kimse MHP'ye gelmedi. 2. Devlet bey henüz bir şey demedi. Koalisyon görüşmelerinde şartlar var. Sayın Bahçeli miting meydanında; Yolsuzluk var, adaletsizlik var, hırsızlık yaptılar" dedi. Bu şartları var. Ama bu "Hayır" demek değil. 3. AKP, CHP, HDP mutlaka hükümet kurulmasını istiyorlarsa niye 3'ü kurmuyor. Kimse bu soruyu sormuyor. 4. Bugün Hürriyet gazetesinde yer alan çağrıya gelelim. Kemal Kılıçdaroğlu, sayın Ba

Sıradaki haber yükleniyor...
holder