Bahçeli'den Suriyelilere vatandaşlık çıkışı

Bahçeli'den Suriyelilere vatandaşlık çıkışı

MHP lideri Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin bir numaralı gündem maddesi Suriyelilere vatandaşlık verilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çıkışı ve sonrasında yaşanan tartışmalara ilişkindi

12 Temmuz 2016, Salı 10:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bahçeli, grup toplantısı sonrası gazetecilerin muhaliflerle ilgili sorusuna şu sözlerle cevap verdi:

10 Temmuz hikayesi sona ermiştir. Diğer konular onların kendi meselesidir. MHP'yi itibarsızlaştıran, MHP'yi tarlaya süren korsan toplantılar yapan, bayramlaşma törenleri yapanlar hakkında da merkez disiplin kurulunca gerekli işlemler ypaılacaktır. Yeniden kaynaşarak yolumuza devam edeceğiz. Yayla hepimizin yaylasıdır isteyen çıksın!

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK TARTIŞMASI

Suriyelilere vatandaşlık tartışmasıyla ilgili de konuşan Bahçeli "Bu tartışmanın fitilini Cumhurbaşkanı ateşlemiştir. Cumhurbaşkanı'nın Suriyelilere teşekkür etmesinin manası yoktur. İçi boştur. Suriyelilerin hukuki statüleri netleşmemiştir. Nasıl vatandaşlığa alınacağı 5901 sayılı kanunla belirlenmiştir. Vatandaşlıkla ilgili işler Cumhurbaşkanlığı'nın yetkisi dahilinde değildir.!" dedi

İşte Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları:

Kefen ve bez edebiyatı yapanlar dünyalıkları yaktak odalarına bodrumlara yığarlar. Hak derler hakikate kast ederler. Hukuk derler adalete kara çalarlar. Taviz verirler kazandık diye kandırırlar. Teröristle masaya otururlar sonra pardonla yiğitliğin şanına rahmet okuturlar. Emperyalizmin bekçiliğine soyunurlar.

Gazze'ye gemi gönderip sonra bana mu sordunuz diye 180 derece çark ederler. Dostları arttırıyoruz derken Esad'a göz kırpıyorlar. Bunların şairi Shakespeare'i Şeyh Pir diye yutturmaya çalışacak kadar akıl sağlıklarını yitirmişlerdir.

HDP'li belediyeler PKK'ya çalışacak iktidar susacak! Dünya üzerinde böyle bir yönetim nerede görülmüştür!

MHP doğru ve milli politikaların sağlam bir şekilde yanındadır. AKP hükümetine sesleniyorum, yetkiyse elimizde vardır, duaysa milyonlar arkamızdadır. İhanet odaklarına hadlerini bildirin. Yeni bir kurtuluş savaşı başlatarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Herkes bilmelidir ki Türkiye düşmanları yaptıklarının hesabını bu dünyada verecektir.

Güçlü ve onurlu bir Türkiye MHP'nin omuzlarında yükselecektir.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer46628","46628","201607","46628-482644.jpg","1", "0","Grup toplantısında Bahçeli'den sert sözler");

 

SURİYELİLERE VATANDAŞLIK

Bu tartışmanın fitilini Cumhurbaşkanı ateşlemiştir. Cumhurbaşkanı'nın Suriyelilere teşekkür etmesinin manası yoktur. İçi boştur. Suriyelilerin hukuki statüleri netleşmemiştir. Nasıl vatandaşlığa alınacağı 5901 sayılı kanunla belirlenmiştir. Vatandaşlıkla ilgili işler Cumhurbaşkanlığı'nın yetkisi dahilinde değildir.!

Mülteciler mal varlıklarını geride bırakarak güvenli bir ülkeye iltica etmekteyken göçmenler ise ekonomik olarak daha rahat yaşamak için göç etmişlerdir.

Suriye'deki iç savaşlardan dolayı evimizi açalım, ekmeğimizi paylaşalım. İnsani yardım ve desteğimizi muhataplarına sunalım. Suriyelilerin Türk vatandaşlığına almak siyasi oy hesabıyla yapmak sorumsuzluktur. Şuursuzluktur. Madem Suriyelilere verilecek TOKİ konutları vardı vatandaşlarımızdan niye esirgenmiştir!

Konya'da yaşanan olaylar düşündürücüdür. Türk vatandaşlığı Cumhurbaşkanının keyfine bırakılmış bir unvan değildir!

Türk vatandaşları millet bilinciyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Bu bağ zayıflarsa milli birlik ve kardeşlik ağır travmaya girer.

KÜRSÜDEN İNDİKTEN SONRA GAZETECİLER MUHALİFLERİ SORDU

10 Temmuz hikayesi sona ermiştir. Diğer konular onların kendi meselesidir. MHP'yi itibarsızlaştıran, MHP'yi tarlaya süren korsan toplantılar yapan, bayramlaşma törenleri yapanlar hakkında da merkez disiplin kurulunca gerekli işlemler ypaılacaktır. Yeniden kaynaşarak yolumuza devam edeceğiz. Yayla hepimizin yaylasıdır isteyen çıksın!

Bahoz Erdal'la ilgili bize ulaşan bir bilgi bulunmamaktadır. Siyasi iktidar bu konuda açıklama yapmalı, onun haricinde bazı kaynaklara dayanarak Türkiye üzerinden bazı sonuçlar elde etme çabalarına dikkat etmek lazım.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meclis'te bu hafta neler konuşulacak? İşte Ankara'nın gündemi