Bakan açıkladı: İstanbul'a iki yeni ilçe geliyor

Bakan açıkladı: İstanbul'a iki yeni ilçe geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasına iki büyük ilçenin kurulacağını açıkladı

05 Ekim 2017, Perşembe 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere 2 yeni dev ilçe için çalışma başlattıklarını belirten Mehmet Özhaseki, "Avrupa Yakası'nda belirlediğimiz bölge içine 10-12 ilçeyi alacak büyüklükte ve nüfusu 1 milyon olacak" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem tehdidine karşı kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul'un her iki yakasında iki yeni ilçe kurulacağını söyledi.

Çevre Bakanı, Avrupa Yakası'nda 10-12 ilçeyi, Anadolu Yakası'nda ise 8-10 ilçeyi alabilecek alanlar tespit ettiklerini belirtti. Mehmet Özhaseki, bu alanların özellikle Avrupa Yakası'nda bulunan askeri alanlar olduğunu söyledi. Belirlenen bölgelere 1 milyon nüfusu barındırabilecek yerleşim yerleri kuracaklarını vurguladı.

Projenin ilk etapta, Esenler, Güngören, Bağcılar, Eyüp ve Sultangazi ilçelerini kapsadığını belirten Özhaseki, bu ilçeleri daha sonra Fatih, Bahçelievler ve Avcılar'ın izleyeceğini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldırım Akbulut kimdir? Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti