Bakan Bak'tan E-spor'a destek

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bahçeşehir Üniversitesinde BAU eSports takımıyla bir araya geldi. Oyuncularla sohbet toplantısı gerçekleştiren Bak, "E-spor federasyonu kurmakla ne kadar isabetli bir karar aldığımızı görüyorum" dedi.

21 Haziran 2018, Perşembe 12:45
A A
Bakan Bak'tan E-spor'a destek

Gençlerle bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Osman Aşkın Bak, "Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Burada gençlerimizin heyecanını görünce, E-spor federasyonunu kurmakla ne kadar isabetli bir karar aldığımızı görüyorum. Benim oğlum lise öğrencisi. 3 yıldır onu ders çalıştırmak için çaba sarf ediyorum. Bazı anlaşmalarımız var. Oyun oynama ve ders çalışma süreleri üzerine. Arkadaşlarıyla oyun oynarken onu izliyorum ve başka bir dünyayı yaşadığını görüyorum. Böyle bir ortam var. Bu ortamı merak ediyordum. Bakan olunca bu konu hakkında arkadaşlarımızla bir değerlendirme yaptık. Bu federasyonun kurulmasını talep ettik. Gerçekten araştırdığımda büyük organizasyonlar yapıldığını gördüm" diye konuştu.

"TEKNOLOJİ OLİMPİYATLARI ORGANİZE ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Bakan Bak, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bir deneti

Sohbet toplantısının ardından Bakan Bak'a, BAU eSports Takımı forması hediye edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.