Bakan Günay'a 70'lik rakı hediye

Macaristan'ın Tekirdağ Fahri Konsolusu Erdoğan Erken, törenin ardında iki ülke bakanına 70 cc'lik Tekirdağ Rakısı hediye etti

02 Şubat 2010, Salı 05:00
A A
Bakan Günay'a 70'lik rakı hediye

Macaristan Kralı Ferenc Rakoczi’nin 27 Mart 1676 ile 8 Nisan 1735 yılları arasında Tekirdağ’da kaldığı ev Macar hükümeti tarafından restore edilmişti. Ertuğrul Mahallesi’ndeki ‘Rakoczi Müzesi’nin açılışı dün yapıldı. Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Macaristan Eğitim ve Kültür Bakanı Istvan Hiller de katıldı.

Macaristan’ın Tekirdağ Fahri Konsolusu Erdoğan Erken, törenin ardında iki ülke bakanına 70 cc’lik Tekirdağ Rakısı hediye etti. Bakan Günay, kağıda sarılı rakıyı alarak korumasına verdi. Rakoczi Müzesi’nde incelemelerde bulunan Bakan Günay, İstanbul Anıtlar Müdürü Hüseyin Kaya’yı yanına çağırarak Selanik’teki Atatürk Evi’nde de aynı modelin uygulanmasını istedi.

Günay, “Burada olur olmaz eşyalar serpiştirilmemiş, eşyalar bilgilendirilmiş. Modern bilgilendirme olmuş” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.