Bakan Koca, corona virüsle mücadelede yeni sloganı duyurdu: Hayat eve sığar

Bakan Koca, corona virüsle mücadelede yeni sloganı duyurdu: Hayat eve sığar

Sağlık Bakanı Koca, corona virüs nedeniyle bugün 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 289 yeni tanı bulunduğunu açıkladı. Bakan Koca, toplamda 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği salgınla mücadelede yeni sloganı duyurdu: Hayat Eve Sığar.

22 Mart 2020, Pazar 22:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüsten 9 kişinin daha öldüğünü ve 289 kişiye tanı konulduğunu açıkladı. Böylece Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybeden sayısı 30'a yükselirken vaka sayısı ise 1236 oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugünle ilgili güncel sayıları Twitter hesabından paylaştı ve şeffaflık vurgusu yaptı.

Bakan Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla salgının önünü kesmiş oluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Koca, şunları kaydetti:

Bugüne kadar toplam 20 bin 345 test yapıldı, 1236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, 'yok' dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.


"Hayat eve sığar"

Bakan Koca öte yandan salgınla mücadele kapsamında yeni sloganı duyurdu. Sağlık Bakanlığı logosuyla birlikte turuncu zemin üzerindeki iletide Bakan Koca, "Hayat Eve Sığar" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Eşinin yüzünü falçatayla kesmişti, avukat 'basit yaralama' dedi