Bakan Pakdemirli: Yanan alan 500 hektar civarında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli İzmir Karabağlar'daki orman yangını ile ilgili son bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Pakdemirli açıklamasında “Yanan alan aşağı yukarı 500 hektar civarında gözüküyor. Urla yangını neredeyse tamamen kontrol altında, soğutma çalışmaları devam ediyor. Tüm yangınlarla 24 helikopter, 280 arazöz, 35 dozer, 1150 personelle mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

19 Ağustos 2019, Pazartesi 09:41 Son Güncelleme:
A A
Bakan Pakdemirli: Yanan alan 500 hektar civarında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'in Karabağlar ilçesinde başlayıp Seferihisar yönünde ilerleyen orman yangınının son durumunu ve söndürme çalışmalarını helikopterle havadan denetledi.

İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı kırsal Tırazlı Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle dün çıkan orman yangınına, havanın aydınlanmasıyla birlikte yeniden helikopterlerle müdahale edilmeye başlandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangını kontrol altına alma çalışmalarını havadan denetlemek için helikoptere havalandı. Bakan Pakdemirli, yangın bölgesini havadan helikopterle denetledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Emniyet Genel Müdürlüğü: Denetimlerde 351 araç trafikten men edildi