Bakan Zeybekci: Ekonomi çetin bir sınav verdi

Bakan Zeybekci: Ekonomi çetin bir sınav verdi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk ekonomisinin 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında çetin bir sınav verdiğini ve bu sınavı başarıyla geçtiğini belirtti, “2017 ekonomide atılım yılı olacak” dedi

15 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Zeybekci, “Darbe girişimine rağmen ekonominin 2016’da yüzde 2.9 büyüdüğünü, geçen yılın son çeyreğinde başlayan toparlanmanın bu yılın ilk çeyreğinde istihdam, üretim ve ihracat seferberliğiyle artarak devam ettiğini vurgulayan Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü: Halk ilk günlerde, olağan olarak ekonomiden endişe ediyordu, korkuyordu. Yabancı yatırımcılar ekonomide kritik sınırın aşıldığını düşünüyordu.

Oysa sınırı aşmamıştık; 14 yıllık icraatlarımızla çoktan ‘ekonomide sınırları değiştirmiştik’. Türk demokrasisi gibi Türk ekonomisi de 15 Temmuz ve sonrasında çetin bir sınav verdi ve bu sınavı başarıyla aştı. Hainler dünyayı yanıp kül olurken izlemek ister.

Oysa milletimizin içindeki volkan patlamıştı bir kere. O günden sonra daha büyük inançla ve şevkle, ülke ekonomisini yüceltmek için hedefler koyduk ve bu hedeflere ulaşmak için gecemizi gündüzümüze kattık” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bahçeli'den, Akşener'e çağrı: Evine dön!