Bakan'a üniversitede protesto!

Bakan'a üniversitede protesto!

19 Mart 2010, Cuma 12:32
A A
Bakan'a üniversitede protesto!

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kulübü’nün düzenlediği, "2. Ulusal Çalışma Ekonomisi ve Yönetim Kongresi"nin açılışına katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, protesto gösterisiyle karşılandı.

Fen Fakültesi bahçesinde toplanan ve üzerinde "Üniversitenin kapısı AKP’ye kapalı..." yazan pankart taşıyan yaklaşık 40 kişilik öğrenci grubu, konferansa katılmak üzere bina içine girmek istedi. Bakan'ın aracına yumurta atan öğrenciler, güvenlik güçlerince engellendi.

Korumalar, Bakan Ergün'ü atılan yumurtalardan şemsiye açarak korumaya çalıştı.

Çevik Kuvvet ekipleri kapı önünde öğrencilerin içeri girmesine izin vermezken, alkış ve ıslıklarla protestolarına devam öğrenciler, slogan atarak Fen Fakültesinin ana girişine kadar ilerledi.

Burada protestolarına devam eden öğrencilere, dışarıdan da bazı öğrencilerin alkış ve düdüklerle destek verdiği gözlendi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.