Bakanlık ifşa etti! 41 maske markası güvensiz ürün olarak tespit edildi…

Bakanlık ifşa etti! 41 maske markası güvensiz ürün olarak tespit edildi…

Koronavirüsle mücadele kapsamında hayatımızın parçası olan maskelerle ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık güvensiz ürün olarak tespit edilen 41 maske markasını ifşa etti.

18 Nisan 2021, Pazar 12:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi sürecinde 335 kişisel koruyucu donanımı denetleyerek, 41 güvensiz ürünü tespit etti. Bakanlık, güvensiz olduğu tespit edilen bu 41 maskeye ait marka, model ve seri numaralarının Güvensiz Ürün Bilgi Sistemi(GÜBİS) üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından güvenli kişisel koruyucu donanımların piyasaya arzını sağlamak için gözetim ve denetim faaliyetleri titizlikle gerçekleştirilirken, öncelik vatandaşın sağlığını ve güvenliğini korumak oldu.

VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞINA KAST EDENLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yapılan denetimlerde güvensizlik şüphesiyle numunesi alınan ürünler testlere gönderildi. Güvensizlik tespitleri, solunum koruyucu donanımlar alanında onaylanmış kuruluş olan laboratuvarlarda ilgili standartlara uygun bir şekilde gerçekleşti.

Pandemi sürecinde vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarının uygun ve güvenli kişisel koruyucu donanıma ulaşabilmesi için taviz verilmezken, bakanlık ürettikleri ürünlerle vatandaşımızın sağlığına kast eden ve haksız rekabete yol açan kişilerin, firmaların takipçisi olmaya devam edecek.

Güvensiz ürünlerin listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İETT şoförü isyan etti! Otobüsü yolda bıraktı: ‘Psikolojim bozuldu’