Bakü şehitliğinde Türk bayrakları kaldırıldı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Şehitler Hıyabı'nda bulunan Türk şehitliğinde abidenin yanındaki Türk bayrakları kaldırıldı

16 Ekim 2009, Cuma 17:59
A A

Türk Şehitliğinin sınırları içinde yer aldığı Bakü’nün Sebail ilçesi İcra Hakimiyeti Şube Müdürü İsrafil Kerimov, Şehitler Hıyabanı’ndaki Türk Şehitliği Abidesi’nin etrafından Azerbaycan ve Türk bayraklarının kaldırılmasının bir kampanya amacını taşımadığını belirtti.

Bu konunun “Azerbaycan’da yabancı devletlerin ve uluslararası teşkilatların bayraklarının kullanımı hakkındaki kanun” çerçevesinde düzenlendiğini belirten Kerimov, bayrakların asılması ile ilgili olarak zaman zaman kontroller yapıldığını bildirdi.

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ DOĞRULADI
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elhan Plohov da “Dışişleri Bakanlığı ne bayrak asıyor ne de kaldırıyor. Bu mesele bizi ilgilendirmiyor” dedi. Plohov, bayrakların abide etrafından sürdürülen tamirat işleri nedeniyle kaldırılmasının da söz konusu olabileceğini belirtti.

Azeri sözcü, bu durumda rahatsızlık duymanın gereksiz olduğunu söyledi. Bayrakların kaldırıldığı Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği tarafından da doğrulandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.