Balyoz'da 31 tutuklama

Pazartesi başlayan operasyonla gözaltına alınan ve adliyeye çıkartılan askerlerden 31'i tutuklandı

26 Şubat 2010, Cuma 09:28
A A

Balyoz Eylem Planı soruşturması kapsamında geçtiğimiz pazartesi başlatılan operasyonla gözaltına alınan ve adliyeye çıkartılan askerlerden 31'i tutuklandı. Hava Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve 1’inci Ordu eski Komutanı Ergin Saygun'un da aralarında bulunduğu 17 kişi ise serbest bırakıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından ilk gün adliyeye getirilen emekli Kurmay Albay Ümit Özcan, emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli Albay Ali İhsan Çavdaroğlu, Tümamiral Cem Ramazan Gürdeniz, emekli Tümamiral Özür Karabulut, Tuğamiral Aziz Çakmak tutuklandı.

İkinci gün adliye çıkartılan askerleden emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Albay Kubilay Aktaş, emekli Tuğgeneral İzzet Ocak, emekli Albay Suat Aytın, emekli Kurmay Albay Emin Küçükkılıç, emekli Koramiral Feyyaz Öğütçü ve 7 muvazzaf subay tutuklandı.

Üçüncü gün ise Kurmay Albay Taylan Çakır, Yarbay Levent Çehreli, Albay Hasan Basri Arslan, Yarbay Ertuğrul Uçar, Kurmay Albay Ali Rıza Sözen, Kurmay Albay Ali Türşen, Albay Abdullah Zafer Arısoy, emekli Kurmay Albay Bülent Tunçay, Tümamiral Semih Çetin, Tuğamiral Turgay Erdağ ve Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etüt Merkezi Başkanı emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli tutuklandı.

İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.