Barselona'daki saldırının mağdurlarına yardım eden Türklere teşekkür

Barselona'daki saldırının mağdurlarına yardım eden Türklere teşekkür

Barselona polisi, dünkü terör saldırısında yaralanlara yardım eden Türk restoranının işletmecisi ve çalışanlarına teşekkür etti

18 Ağustos 2017, Cuma 18:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Barselona'da dünkü saldırının ardından restoranın kapılarını yaralılara açan ve onlara yardım eden Rey de Estambul'un işletmecisi Ercan Can, büyük takdir topladı.

AA muhabirine konuşan Barselona emniyet yetkilileri, restoran çalışanları ve işletmecisinin kendilerine çok büyük yardımlarının olduğunu belirterek, gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

'GELİP TEŞEKKÜR ETTİLER'


Ercan Can (27) da AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Polis ağır yaralılara dokunmuyordu. Hafif yaralıları da kenarı taşıyordu. Biz de dükkanımızı açtık. Polisle birlikte 5-6 yaralıyı restoranın içine taşıdık. 40 dakika sonra ambulans geldi ve yavaş yavaş yaralıları çıkardılar. Bugün de Katalan polisi gelerek bize yardımlarımız için teşekkür etti." diye konuştu.

'GECE UYUYAMADIM'

Minibüsün insanların içine daldığını fark etmediğini söyleyen Can, "Gece uyuyamadım. İlk defa böyle bir şeye şahit oldum. Çok ağır yaralılar vardı. Şoku halen atlatamadım." ifadesini kullandı.


OLAYIN GEÇMİŞİ


Barselona'yı hedef alan saldırıda 14 kişi ölmüş, 100'den fazla kişi de yaralanmıştı. Gerçekleştirilen saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

AA


Barcelona'da terör! Araç yayaların arasına daldı: Çok sayıda ölü ve yaralı var


Terör örgütü DEAŞ'ın kanlı saldırıları


Üç günde ikinci Türk restoranı terörün hedefi oldu

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ödüllü Türk mühendis ABD'de hayatını kaybetti