Başak burçları hakkında her şey: Başak burcu ve aşk uyumları

Başak burcu aşk hayatında nasıldır? Hangi burçlarla iyi anlaşır, hangileriyle iyi sevgili olur? Başak burcu nasıl kişilerden hoşlanır? Romantik midir? Başak burcu hakkında merak ettiğiniz her şeyi astrolog Filiz Özkol yazdı.

06 Ocak 2021, Çarşamba 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başak burcu mantık ve duygu karmaşası yaşadığı için sürekli düzen arar. Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inanırlar ve isteklerine kavuşmak için idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişiyi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler. Yüksek standartları zamanla kendilerini de rahatsız eder. Çok geç yaşlarda evlenen birçok müzmin bekar Başak bulmanız mümkün. Kendilerini kolay teslim edemezler. Yaşamı sorgulamaktan vazgeçmedikleri ve duygularında ön yargılı olmaya devam ettikleri müddetçe aşklarını zor yaşarlar.


Başak burcu erkeği

Başak burcu erkeği

Yaşama sade bakan, doğal ve samimi kişilerdir. Onlarla yaşamak kolay değildir. Disiplin duygusu içinde yaşadıkları için, birlikte oldukları kişilerin de yaşam düzenlerine karışırlar. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Amaçsız ve beklentisiz kişiler için zaman harcamaktan hoşlanmazlar. İyi bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her yolu denerler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar. Aşk ilişkileri zordur. Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sorun çıkar. Baba oldukları zaman da bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar. Temkinlidirler ve hata yapmaktan çekinirler. Mükemmel olmak için her türlü olanağı sonuna kadar savunur ve kullanırlar. Yapmak istedikleri ile hayalleri arasında uçurum yoktur. Dünyayı kendi çerçevesinden görmeye alışkındırlar. Duygusal istekleri ve arzuları ön plandadır. Sabit düşünme konusunda ısrarcı ve ödün vermedikleri için kendini zorlayacak konular ortaya çıkar. 


Başak burcu kadını

Başak burcu kadını

Garip bir doğaları vardır. Az veya çok, kendilerine yeten tavırlarıyla evliliğe her zaman tepkilidirler. Seçici ve eleştirici tutumlarıyla, aşkı sürekli kendilerinden uzaklaştırırlar. Hele evliliği hiç yaklaştırmazken, ilişkilerinde bencilliklerini ortaya koyarlar. Eğer bir gün gerçekten evlenmek isterlerse, ilişkilerini saygı ve mantık çerçevesinde yürütürler. Mükemmelliği arayan bir kişi olarak, seçtikleri eş onları fazlasıyla hak eder. Onlar da bunun farkındadır. Bu evlilikte, asla ayrılığa yer olmaz. Kusursuz bir anne oldukları için çocuklarının da her konuda mükemmel olmasını isterler. Ev ve iş yaşamı aynı derecede önemli olduğundan her ikisini de başarılı bir şekilde götürürler. Çocukları terbiyeli ve söz dinleyen çocuklar olur ve saygılı bir şekilde ilişkileri yürür. Klasik ve sade zevkleri vardır. Hedeflerini iyi seçerler. Başarı için engel tanımazlar. Tarafsız gibi görünseler de taraf tutarlar. Tutkulu fakat kinci değildirler. Duygu ve mantığı arasında müthiş bir denge yeteneği vardır. İlişkilerinde çok severse taviz verirler. Tenkit edilmeye gelemezler.


Başak-Koç uyumu

Başak-Koç uyumu

Koç insanı ile başlangıçta iyi anlaşırsınız. Koç sizi merak eder, ilgilenir ve üstünüze düşer. Fakat o, iflah etmez bir maceracıdır. Onun hevesli, sabırlı ve yenilikçi yapısı ilk anlarda ilginizi çeker. Üstelik cazip bir Koç’a hayır demek mümkün değildir. Siz, onun kadar ateşli, isteseniz de olmazsınız. Sizin eleştirici yönleriniz, bir Koç karşısında oldukça hafif kalır. O çok daha kırıcı konuşur. Sizden uzaklaştığı anda da dönmesi kesinlikle imkansızdır. Bu aşk dayandığı yere kadar gider ve bir gün kesinlikle biter.


Başak-Boğa uyumu

Başak-Boğa uyumu

İşte birbirlerini anlayan iki kişi! Her ikiniz de maddeye önem verirsiniz. Yalnız Boğa ihtiraslı ve derin duyguların insanıdır. Kolay tatmin olmaz ve her şeyin en iyisini ister. Siz eleştiriyi sever ve dilinizi sivri kullanırsınız. Fakat bir Boğa'yı yaralak kolay değil. Sakin ve inatçı yapısı ile sizi sessizce ezebilir. Onun karşısında ne yaparsanız yapın etkili olmazsınız. Onu değiştirmeyi düşünmez ve güvenirseniz sizinle ömür boyu birlikte olacak dost ve sevgili kazanırsınız. Astrolojinin doğru ilişkilerinden biridir. 


Başak-İkizler uyumu

Başak-İkizler uyumu

İkizlerle aynı elektriği paylaştığınız kesin. O da sizin gibi akıllı ve zeki. Sizi daha ilk gördüğü anda beğenir ve sizi elde etmenin yollarını arar. Üstelik bir İkizler, Başak’tan daha kurnazdır. Karşısındaki kişiyi kendine bağlamanın yollarını bilir. Esprili zekasıyla sizi avucun içine alması zor olmaz. Bu ilişkinin devamı için her türlü şart uygun. Fakat siz kendinizden daha akıllı bir insana kolay tahammül edemezsiniz. Bu ilişki bir gün biter. Yol yakınken dost kalmayı başarın.


Başak-Yengeç uyumu

Başak-Yengeç uyumu

Yengeçle iyi bir frekans tutturursunuz. Fakat her zaman aranızda farklılıklar olabileceğini unutmayın. Siz mantığınızla hareket ederken, Yengeç daima duygularının sesini dinler. Sürekli değişim gösteren bir kişiyle anlaşmanız zorlaşabilir. Fakat sizin maddeye olan düşkünlüğünüzü Yengeç çok iyi algılar ve para biriktirmenize yardım eder. Sizin detaycılığınız da onun hoşuna gider ve birlikte güzel bir frekans tutturursunuz. Yengeç’in kıskançlığını körüklemediğiniz müddetçe her şey mükemmel gider.


Başak-Aslan uyumu

Başak-Aslan uyumu

Bir Aslan’la yaşamanın kolay olmadığını biliyorsunuz. O, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannettiği için, cömert, paylaşımcı fakat bir da kadar ukaladır. Sevgide akılcı değildir. Kıskanç ve bencil yönlerini de yadsıyamazsınız. Bir Başak olarak siz, karşınızdaki kişiyi eleştirmeden duramazsınız. Ayrıca Aslan'ın gösterişe düşkünlüğü sizi çileden çıkarabilir. İlişkinizin bilançosunu çıkardığınız zaman zarar hanesi öyle fazladır ki, duygusal iflasın eşiğine gelmeden yollarınızı ayırmalısınız. Her şey masum bir flört sınırında kalmalı.


Başak-Başak uyumu

Başak-Başak uyumu

Birçok ortak özelliğe sahip mantıklı bir beraberlik! İkiniz de maddeye önem veriyor, dostlarınızla bir arada olmaktan hoşlanıyor ve saatlerce sohbet etmeye bayılıyorsunuz. İkiniz için de detaylar önemli ve birlikte plan yapmayı seviyorsunuz. Üstelik ikiniz de kaliteli bir yaşamı amaçlıyorsunuz. Her şey buraya kadar güzel ilerlese de, karşılıklı eleştirici tavırlarınız yüzünden ilişkinizi olumsuz hale getirebilirsiniz. Astrolojinin en özel beraberliğini yok etmeye ikinizin de hakkı yok. Bu beraberlik yıllar geçtikçe daha da güzelleşir.


Başak-Terazi uyumu

Başak-Terazi uyumu

Bir Terazi’yi anlamak kolay değil. Akıl ve duygu arasında köprü kurabilen böyle farklı bir kişiyle beraberlik herkese nasip olmaz. Terazi de parayı sizin kadar sever fakat o biriktirmekten çok, güzel yaşamak ve harcamak için sahip olmayı arzular. Terazi’yi eleştiremezsiniz. Eğer böyle bir hata yaparsanız kırılır, küser ve hemen uzaklaşır. Oysa o şimdiye kadar rastlayacağınız en seçkin özelliğe sahip. Ne olursa olsun, bu beraberliğinizi koruyun.  


Başak-Akrep uyumu

Başak-Akrep uyumu

Sizin akılcı, mantıklı dostluk seven yapınızın Akrep’in kuşkucu, zeki ve sezgileri güçlü yönüyle çok güzel örtüşür. İkiniz de birbirinizde tazelenir ve canlanırsınız. Uzun süredir istediğiniz bir ilişki ve bu beraberliği korumak için her fedakarlığı yaparsınız. Akrep, sevdiğini benimser ve sahip çıkar. Başak alışkanlıklarına değer verir. Akrep’in aşkı onda bağımlılık yaratır ve aralarında vazgeçilmez bir birliktelik başlar. Kendi içinde sorunları bile olsa aşkları ömür boyunca güçlü sürer.


Başak-Yay uyumu

Başak-Yay uyumu

Yay kişisi çok yönlüdür. Duygularından çok mantığıyla hareket eder. İhtiraslı ve idealist bir yapısı vardır. Kimsenin etkisinde kalmaz ve bireysel yaşar. Başlangıçta zeki ve akılcı yaklaşımlarınız ona ilginç gelir. Daha sonra pırıltılar söner ve çıplak kalan bu ilişkiye fazla rağbet göstermek istemez, düşüncelerini korkusuzca söyler. Dürüstlüğü karşısında büyülenebilirsiniz. Fakat unutmayın; bir Yay’la anlaşmak kolay değil ve beraberliğinizde ısrar ederseniz sizi sürekli üzer.


Başak-Oğlak uyumu

Başak-Oğlak uyumu

İşte sizinle her konuda anlaşmaya hazır bir kişi! Her zevkiniz ortak. Oğlak akıllı, kuşkucu, mantıklı ve güven vericidir. Ayrıntılara önem verir. Sizinle ilgili detayları unutmaz ve jestleriyle büyüler. Bir Oğlak’ta her zaman istediğiniz şeyi bulabilirsiniz. Madde ve gelecek kaygısını sizin gibi o da duyar ve sürekli yaşam şartlarını genişletmeye çalışır. İçine kapanık tavırları sizin sayenizde dış dünyaya açılır. Kendini sizin yanınızda farklı ve mutlu hisseder. Bu beraberliği kimse yıkamaz.


Başak-Kova uyumu

Başak-Kova uyumu

Kova insanı akıllı ve zekidir. Bilgiye önem verir. Yüksek idealleri olan bu kişinin değer verdiği her şey sizin de ilginizi çeker. Modern gibi görünür. Aslında tutucu ve alışkanlıklarına bağlıdır. Onun bu özelliklerini görecek ve birlikteliğiniz için daha olumlu şeyler düşüneceksiniz. Duygusal olmaktan çok akılıcılığı dayanan bu beraberlikte herkes kendi görevlerini çok iyi bilirse ömür boyu sürer. Eleştirici yönlerinizi daha dikkatli kullanmanızı Kova size zaten öğretir. İlişkinize sahip çıkın.


Başak-Balık uyumu

Başak-Balık uyumu

Duygulu, hassas, alıngan bir Balık’la geçinmeniz son derece zor. O, yaşama sadece duygularıyla bakar. Sizin mantıklı yaklaşımlarınızı anlayamaz. Öğrenmeye meraklı yapısı sayesinde farklı şeyler paylaşabilir, aynı düzeyde kafa yapısına sahipseniz, ona çok şey öğretebilirsiniz. Her ikiniz de zamanla paylaşmayı öğreneceksiniz. Fakat bu ilişkide daima elektrik eksik kalacak. Sizdeki dostluk duygusu onda da mevcut. Yıllar geçtikçe beraberliğinizde azalan bir şeyler olacak.


Başaklar ayrılığı nasıl yaşar?

Başaklar ayrılığı nasıl yaşar?

Siz bir Merkür insanısınız. Akılcılığı elden bırakmazsınız. Olaylara sanki hazırlıklısınız. Bir an düşünür ve nerede hata yaptığınızı algılamaya çalışır, ilişkinizi kısa bir sorgulamadan sonra, kimseyi suçlamadan unutmaya çalışırsınız. Her şey mantık çerçevesi içinde yaşanıp biter. Zaten çalışmayı öyle çok seviyorsunuz ki; kendinize her zaman yeni sorumluluklar bulursunuz. Yaşadığınız ilişkiden edindiğiniz tecrübelerin avantajlarını lehinize kullanır, hatta çevrenize bu konuda ahkam bile kesebilirsiniz. Öyle ya, herkes aşk acısını unutmaya çalışırken, güçlü kişiliğiniz bu tür ilkel duygulara yenik düşmemeli. Ama bilirsiniz ki; bir gün aniden herhangi bir zamanda ve yerde, yüreğinizin bir yerlerinde gizli burukluklar hala içinizi acıtıyor. Boş verin, aldırmayın. Yaşamı güzelleştiren bu duygular değil mi?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aslan burçları hakkında her şey: Aslan burcu ve aşk uyumları