Başak Sayan'dan duygulandıran paylaşım!

Başta 'Yaprak Dökümü' olmak üzere, 'Bir Dilim Aşk', 'Geniş Zamanlar', 'Derman Bey' gibi dizilerde kamera karşısına geçen Başak Sayan son olarak 2015'te 'Milat' adlı dizide oynamıştı. Bir süredir kameralardan uzak olan Sayan'ın hayatında yepyeni iki heyecan var

21 Nisan 2019, Pazar 12:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İkiz oğulları Ares ve Milan'ı 2017'nin nisan ayında kucağına alan Başak Sayan, vaktinin büyük bölümünü onlara ayırıyor. Eşi Murat Vardal ile birlikte bebeklerini büyüten Sayan, Instagram sayfasından da hayatında bazı kesitleri takipçileriyle paylaşıyor.

En son ikizlere süt verme evresinden bahseden Başak Sayan, sosyal medyada paylaştığı bu fotoğrafın altına şunları yazdı:İnsan anne olmadan evvel hayatta yapmam dediği pek çok şeyi yapıyor. Hamileliğim boyunca 'süt verme ve emzirme' işini çok uzun sürdürmeyeceğimi söyleyip durdum kendime. 'Yapamam, emmezlerse mamalar var ne güzel' diye konuştum da konuştum.


Büyük konuşmuşum. Ben dahil çevremdeki herkes nasıl bu kadar uzun zaman ikiz bebeklere süt verdiğimi anlamış değil. Evet... Tam 2 sene bir hafta boyunca süt sağma makinesi en yakın arkadaşım oldu benim. Uykusuz gecelerim ve günlerimde yanımda asla ayırmadığım aksesuarımdı.

Nereye gidersem gideyim makinem, pompalarım ve süt saklama kaplarım benimle geldi her yere. Ve nihayet 5 gün evvel çocuklar da artık 2 yaşına girince son verdim süt sağmaya. Premetüre doğdukları için emme refleksleri olmayan ikizlerimi anne sütüyle besleyebilmek için elimden geleni yapmış olmanın iç rahatlığıyla sonlandırırım sanıyordum ama zor oldu benim için.

Sürekli aklımda 'süt varken kesmek doğru mu?' sorusu ile günler geçirdim. Sanki sütü kesmek onların gıdalarını kesmek gibiydi nedense. Makineyle sağarken böyleysem, emzirseydim neler oldurdu bilmiyorum.

En sonunda doktorumun kesmek için verdiği ilacı kullandım 2 gün boyunca. Sürekli mastit olan biri olarak zorlanırım sansam da kolay oldu. Zor olan kısım duygusal boşluk.

Hala süt sağma saatlerimde kendimi bir tuhaf hissediyorum. Bugüne kadar neden süt ve emzirme işiyle ilgili sorduğunuz sorulara cevap vermediğime gelince, ne zaman biri bana 'Aaa hala mı süt veriyorsun?' dese ya da 'Vaaay amma emzirdin!' gibi bir cümle kursa, hatta kurmayıp sadece şaşırsa ben iki saat sonra hastanelik oluyordum.

Hatta bu konuyla ilgili çektiğimiz bir videoyu yayından kaldırmak zorunda kalmıştım, çünkü o video yayında olduğu müddetçe ben mastitten kıvranıyordum. Her neyse. Bunları neden anlattım, yeni anne olanlara belki bir faydası olur diye.

İsterseniz ve pes etmezseniz süt verebilirsiniz bebeklerinize. Haa bünye meselesi, veremediğiniz takdirde çok da sorun etmemek gerek. Siz elinizden geleni yapmışsınız sonuçta.

Ben 3 ay emmişim ama hiç hastalanmamışım mesela. Konuyu uzattıkça uzatıyorum farkındayım zira şu anda tam da süt verme saatim ama artık bu zamanlarım boş. Ben de dedim 'içimi size dökeyim en iyisi.' Ya işte böyle...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Melisa Aslı Pamuk da estetikli ünlüler kervanına katıldı