Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan flaş açıklamalar!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na seslendi  "Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza ikide bir 'Hodri meydan' diyor. Siyasetin er meydanı seçim meydanıdır. Başpehlivanların çıkması lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasetin başpehlivanlarından bir tanesi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun da kıspetini giyip çıkması lazım. Eğer aday olmazsa bu şu demektir; 'Biz CHP olarak Türkiye'yi yönetmeye talip değiliz. Bizim Genel Başkanımız da Türkiye'yi yönetmeye ehil birisi değildir" dedi. 

19 Nisan 2018, Perşembe 10:10
A A
Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan flaş açıklamalar!
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin önemli açıklamlarda bulundu. İşte Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları...

Seçimin erkene alınması Türkiye üzerinde hesap yapanların hesabını bozan bir hamle olmuştur. Senaryoyu artık millet yazacak. Erken seçim olacak mı olmayacak mı sorularının Türkiye'nin sağlıklı yürüyüşüne zarar verdiği bir gerçektir. 


"KAYBEDECEKSEK BİZ KAYBEDELİM"


Kapatma davası olduğunda ben grup başkanvekiliydim. Dedim ki 'Bu bir proje.'Sayın Cumhurbaşkanım dedi ki 'Bu davayı uzatmayın. Türkiye'nin bu davanın uzatılmasına tahammülü yok. Kaybedeceksek biz kaybedelim Türkiye kazansın.'


"HAZİRAN HERKESİN SEÇİME KATILACAĞI BİR TARİH"


24 Haziran seçim için  uygun. 26 Ağustos Kurban Bayramı. Hac zamanı. Ayrıca tatilde olabilirler. Seçime katılım az olabilir. Ne olacaksa olsun. Türkiye'yi seçim tartışmalarıyla meşgul etmeyelim. Haziran'a baktığınızda herkesin katılacağı bir tarih. Tarih seçim için uygun bir tarih. Artık seçim tartışmaları bitsin. Yeni sistem fiilen hayata geçsin. Madem ki sistem değişti yeni sistemle yolumuza devam etmeliyiz. 


"EKONOMİYİ OLUMLU ETKİLEYECEK"


Erken seçim ekonomiyi olumlu etkileyecek. Dün piyasaların verdiği tepki de gösterdi. Geleceğe dair belirsizlikler ortadan kalkmıştır. Planlar ellerinde patlamıştır. Ekonomi belirsizliği sevmez. 

24 Haziran sabahı 5 yıllık bir yol belirlenmiş olacak. 5 yıl önünü görecek herkes. Yarın ne olacak, bu iktidar nasıl gidecek diye tereddüt olmayacak. 


"İLK DEFA GRUP TOPLANTISINDA DUYDUM"


Sayın Bahçeli'nin açıklamasını ilk defa grup toplantısında duydum. Önceden görüşme sonucu yapılan bir açıklama değil. Düne kadar seçim diyenler seçim ortaya çıkınca 'Bunlar seçim istiyor' diyorlar. Madem seçim istiyorsunuz seçim iradesi ortaya çıktıktan sonra tartışmaya açmanın bir faydası yok.


"MUHALEFET AĞUSTOS'TA YAĞMURA YAKALANDI"


Muhalefet Ağustos'ta yağmura yakalanmış gibi, elinde şemsiye yok. Aceleye ihtiyaçları var. Bizim adayımız çok net. AK Parti'nin , MHP'nin milletin adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Burada karar vermesi gereken muhalefet partileridir. Kafa çok karışık. Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza ikide bir 'Hodri meydan' diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız aday. Siyasetin er meydanı seçim meydanıdır. Başpehlivanların çıkması lazım. Demesi lazım ki 'Ben başpehlivanım.'


"KILIÇDAROĞLU'NUN KISPETİNİ GİYİP ÇIKMASI LAZIM"


Sayın Cumhurbaşkanımız siyasetin başpehlivanlarından bir tanesi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun da kıspetini giyip çıkması lazım. Eğer aday olmazsa bu şu demektir 'Biz CHP olarak Türkiye'yi yönetmeye talip değiliz. Bizim Genel Başkanımız da Türkiye'yi yönetmeye ehil birisi değildir. Bizim adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yarışacak çapta değildir.' Kılıçdaroğlu'nun aday yapılmamasının tek nedeni Cumhurbaşkanımızla er meydanında yarışa girmeyi gözüne kestirememesidir.


"GENEL BAŞKANLIĞI DA KAYBEDEBİLİR"


Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiğinde milletvekili seçimini de kaybetmiş olacak. Aday olamıyor. O zaman Genel Başkanlığı da kaybedebilir. O da diyor ki, Genel Başkanlık görevini muhafaza edeyim. Derdim Türkiye diyorsa, çıkacak aday olacak. Vatandaştan ne diye oy isteyecek CHP. Ben adayım diyebilecek mi, diyemeyecek. Vatandaş iktidara aday olmayana neden oy versin? Hakkını yememek lazım, CHP kongrelerinde herkesi yenme şampiyonluğu var. Milletin sandığı, siyasetin er meydanında bir başarısı yok. Er meydanı ayrı, CHP'nin meydanı ayrı. Meydana çıkacak mı, göreceğiz. Bu sistem ittifakı zorunlu kılıyor. Oyları 25-26 bandında. CHP'nin oyu yetmiyor. İttifak yapması lazım, seçmen tabanıyla ittifak yapması lazım. CHP ittifak yapabilir, mani yok. CHP ittifak yapmaktan da korkuyor. Adres belli, HDP var, CHP var. Samimi CHP tabanına bunu anlatamaz. Onlar HDP ittifakına oy vermeyeceklerdir.


"SEÇİM 2.TURA KALMAZ"


Onlar milleti aldatma formülü geliştirelim diyorlar. İkinci turda bizim adayımıza oy verirler planı yapıyorlar. Bu şark kurnazlığıdır. Seçim 2. tura kalmaz, piyasadan belli. Anketler çok net ortadadır. Bizi sevmeyen anketlerde de görünüyor. Danışıklı dövüş yapanlara millet izin vermeyecektir. Bu sistemin ilk uygulayıcı lideri olarak Erdoğan seçilecektir. MHP ve AK Parti millete hile yapmayan partilerdir. İttifak yapılacaksa açık yapılmalı, şark kurnazlığı olmamalıdır. Ahlaklı olmalıdır. Biz biliyoruz ki, HDP ile cHP'nin oyları aynı adayda birleşecektir. İster ittifak yapsınlar, ister yapmasınlar.


"HAZIR DURUMDAYIZ"


(YSK'nın hazırlıkları yetiştirmesi ve partilerin hazırlığı) Siyasette seçim bayramdır. İster hazır ol, ister olma o bayramdır. Siyasetçi seçimden kaçmaz. Her daim hazır olunması siyasetin doğasında vardır. Biz İzmir, İstanbul hariç kongrelerimizi yaptık. Şuana kadar 49 il kongresine Cumhurbaşkanımız katıldı. Biz Türkiye'yi 16 Nisan öncesi fellik fellik gezdik. 81 ilde seçim çalışmaları yapmış, hazır durumdayız. MHP'de aynı şekilde hazır. CHP'de hazır, büyük kongresini yaptı.


"CHP SÜREYİ BOŞA HARCIYOR"


CHP bütün illere gitmezse, teşkilatları gezmezse bizim onların yerine çalışmamız olmaz ki. Cumhurbaşkanı bunca meşgale arasında günde 3 ilçede kongreye katılıyor. CHP'de tembellik var, süreyi boşa harcıyorlar.


"BÜTÜN DÜNYA YSK'NIN TARAFSIZLIĞINA ŞAHİTTİR"


YSK'da sorun yaşanmaz. YSK bir güven müessesi olarak yıldız gibi parlıyor. Bizim en doğru işlerimizin başında seçim gelmektedir. Bütün dünya YSK'nın tarafsızlığına şahittir. Meclis'ten seçim kararı çıktığında, takvim ilan edilecektir. Sıkışmaya mahal yoktur. 56 günde yapılmış seçimler vardır. Bu süre yetecektir, iki ayağın bir pabuca gireceği bir durum yoktur. Ramazandan dolayı, teravi namazları, sahur vs değerlendirilebilir süreler. Esnaf ziyaretleri falan gecede yapılabilir. Türkiye'de ramazan bayram yeri gibidir. Güneşte gezeceğine akşam da gezebilirsin. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.