Başbakan Yıldırım: Akkuyu'nun birinci fazının 2023'ten önce devreye alınması arzumuzdur

Başbakan Yıldırım: Akkuyu'nun birinci fazının 2023'ten önce devreye alınması arzumuzdur

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinde, Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi'ne ilişkin "En azından birinci fazının 2023'ten önce devreye alınması bizim arzumuzdur." dedi

06 Aralık 2016, Salı 19:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ve Rusya arasında neredeyse tüm alanlarda ilişkilere yeniden başlanmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.
 

PUTIN, ERDOĞAN'A SELAM GÖNDERDİ


Putin, Kremlin Sarayı'nda Başbakan Binali Yıldırım ile 1 saat 15 dakika görüştü. 

Görüşmeye ilişkin Kremlin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Putin, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en samimi selamlarımızı iletmenizi rica ediyorum. Türk Akımı anlaşmasına dair kanunu imzaladığı için kendisine minnettarız. Bu gerçekleştirmek istediğimiz büyük projelerden sadece birisi" ifadesini kullandı.

Putin şunları kaydetti:

"Bugün Başbakan Medvedev ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiğinizi biliyorum. (Türkiye-Rusya arasındaki) İşbirliğinde neredeyse tüm alanlarda ilişkilere yeniden başlanmasından memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Bazı nedenlerden dolayı ticaret hacmimizde büyük bir düşüş yaşandı. İlişkilerdeki bu olumsuz durumu tersine çevirmek için gerekli enerjik adımları atacağımızı umut ediyorum."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaban keçileri "koyun keçi vebası"ndan telef oldu