Başbakan Yıldırım’dan Salih Müslim açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, eski PYD eş başkanı Salih Müslim’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) konuşma yapmasına tepki gösterdi

24 Nisan 2018, Salı 20:04
A A
Başbakan Yıldırım’dan Salih Müslim açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Madrid’de İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile birlikte ortak basın toplantısı yaptı.


'KENDİ İŞİNE BAKSA İYİ OLUR'


Yıldırım, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin Türkiye’de yapılacak erken seçimin demokratik olmayacağı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. 'Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, kendi işine baksa iyi olur, seçimi onlar yapmayacak, Türkiye yapacak' diyen Başbakan, Türkiye’nin daha önce yüzlerce kez demokratik seçim süreçleri geçirdiğini söyledi.

Eski PYD eş başkanı Salih Müslim’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde konuşma yapmış olduğunu hatırlatan Başbakan Yıldırım, "Avrupa Konseyi Parlamentosu bunu söyleyeceğine, yüzlerce, binlerce insanın kanına girmiş bir terörist başını getirip orada konuşturmasın.

Avrupa Konseyi Parlamentosu’na düşen, Salih Müslüm denen, katil olduğu tescil olmuş bir insanı getirip o parlamentoda konuşturmakla ne barışa hizmet eder, ne terörle mücadeleye hizmet eder, ne de Avrupa’nın değerlerine hizmet eder" şeklinde konuştu.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.