Başbakan'ın 'evlen' tavsiyesine uydu

Başbakan'ın 'evlen' tavsiyesine uydu

Afganistan'da bir inşaat firmasında klima teknisyeni olarak çalışırken 2 yıl önce Taliban'ın kaçırıp yaklaşık 1 ay önce serbest bırtığı Sertaç Dikilitaş (29), Başbakan Erdoğan'ın 'evlen' tavsiyesini dinleyerek nişanlandı

29 Nisan 2013, Pazartesi 19:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Taliban tarafından serbest bırakılan klima teknisyeni Sertaç Dikilitaş, 1 Nisan’da memleketi Adana’ya döndü. Dikilitaş kurtarıldıktan sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdiği annesi Nursel Dikilitaş’a, "Oğlunu bir an önce evlendir" tavsiyesinde bulundu.

Afganistan’a çalışmak için gitmeden 3 gün önce nişanlanan ancak Adana’ya geldiğinde nişanlısının başkasıyla evlendiğini öğrenen Sertaç Dikilitaş, Başbakan Erdoğan’ın önerisi üzerine ailesiyle birlikte yeni bir yuva kurmak için harekete geçti. Anne Nursel Dikilitaş ile yakınları dün akşam Yeşilyuva Mahallesi’nde oturan Özlem Nartürk’ü istemeye gitti. Ailenin onayı üzerine çiftin nişan yüzükleri takıldı dualar edildi.

Anne Nursel Dikilitaş, "Başbakanım size verdiğim sözü yerine getiriyorum. Oğlumu nişanlandırdım. Kız istedim. Hayırlısıyla verdiler. Çok teşekkür ediyorum. Allah her iki tarafı da mutlu etsin. Oğlumu gönderdiğin için çok teşekkür ederim" dedi.

’SABRETSİNLER’

Taliban’ın elinden kurtulduktan sonra yeni bir hayata başladığını belirten Sertaç Dikilitaş ise çok mutlu olduğunu söyledi. Afganistan’da kaçırılan 8 Türk’ün ailelerine de sabır dileyen Dikilitaş, "Bu fotoğrafı unutmasınlar. Ben aylarca Taliban’ın elinde yaşadım. Bugünkü olaylara bakın, nasıl hayat değiştiriyor insanları. Hayatta her şey vardır. Ailelerinden sabırla beklemelerini istiyorum. Hayırlı dualar istiyorum o insanlar için. İçlerinde Adanalı da varmış. İnşallah bir an önce tekrar ailelerine, özgürlüklerine kavuşurlar. Allah sabır versin" diye konuştu.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar