Başbakanlıktan 'burs' açıklaması!

3 günde 258 bin başvuru yapıldı, Başbakanlığın telefonları kilitlendi ve sonunda beklenen açıklama geldi

20 Aralık 2010, Pazartesi 18:21
A A

Başbakanlığın herhangi bir şekilde burs verme uygulamasının söz konusu olmadığı, asılsız haberlerle vatandaşları yanıltanlar hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yapılan açıklamada, bazı internet siteleri ve sosyal paylaşım ağlarında "Başbakanlığın üniversite öğrencilerine 500 liralık burs verdiğine ilişkin" asılsız haber ve yorumlar yapıldığı belirtildi. Devlet tarafından yükseköğrenim öğrencilerine verilecek burs ve kredilerin, 5102 Sayılı kanuna göre Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Dolayısıyla Başbakanlığın herhangi bir şekilde burs verme uygulaması söz konusu değildir. Asılsız haberlerle vatandaşları yanıltan ve kamu kuruluşlarını gereksiz yere meşgul ederek hizmetlerin aksamasına neden olanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır" denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.