Başhekim corona virüs hastalarını daha fazla acı çekmesinler diye öldürdü

Başhekim corona virüs hastalarını daha fazla acı çekmesinler diye öldürdü

Almanya'da görev yapan bir başhekim yoğun bakımda tedavi gören iki corona virüs hastasını kasten öldürme suçundan tutuklandı. Doktor hastaları daha fazla acı çekmemeleri için öldürdüğünü söyledi.

21 Kasım 2020, Cumartesi 10:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya'da Covid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı kasten öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve Essen Polisi'nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği'nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Süreci hızlandıracak madde vermiş olabilir

Essen Üniversitesi Kliniği'nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, "Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor" denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.

DW Türkçe

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs aşısında acil kullanım yetkisi için başvuru yapıldı