Baştan çıkarmak için...

Bir insanı etkilemek için cazibe elbette önemli. Ama o cazibeyi vurgulamak da gerekir. Bazen öyle şeyler yapıyoruz ki; cazibemizi değersiz kılıyoruz. Baştan çıkarma önemli bir konu. Üzerinde durulması, çalışılması gereken bir konu. İşinizi kolaylaştırıyorum ve kadınlarla erkekler için ayrı ayrı baştan çıkarma yollarını yazıyorum...

09 Aralık 2012, Pazar 05:00
A A
Baştan çıkarmak için...

MEHMET COŞKUNDENİZ

mehmet.coskundeniz@posta.com.tr

twitter.com/askdoktoru

BİR ERKEĞİ BAŞTAN ÇIKARMAK İSTİYORSAN...

1) O erkeğin senden en azından hoşlandığına emin olacaksın. Arada duygu yoksa, baştan çıkarma faaliyeti bir rezalete dönüşebilir. Daha da önemlisi erkek seni ‘çekici kadın’ sıfatından ‘ucuz kadın’ sıfatına indirir. Böyle bir baştan çıkarmanın sonucunda istediğini elde etsen bile kendini çok kötü hissedersin.

2) Ne çok doğal olacaksın, ne de çok yapmacık. Bunu başarabilmek için önce kendinin farkında olacaksın. Her insanı cazip kılan bir özelliği vardır. O özelliğini ön plana çıkaracaksın. Bunu yaparken abartmayacaksın. ‘Doğal olayım’ derken de silik ve ezik bir görüntü sergilemeyeceksin.

3) Dış görünüş elbette çok önemli. Ancak teşhir ile dekoltenin ayrımını iyi yapacaksın. Göğüs dekolten varsa bacak, bacak dekolten varsa göğüs dekolten olmayacak. Yüzünü boya küpüne sokup çıkarmayacaksın. Saçlarını tabii ki yaptıracaksın ama baloya gider gibi değil.

4) Konuşurken erkeğin yüzüne zaman zaman bakacak, zaman zaman yüzünü öne eğeceksin. Utangaçlık ve cesaret arasındaki ince çizginin üzerinde gezineceksin. Böylece erkek bir yandan seni utandırmamak için cüretli cümleler kurmayacak, ama bir yandan da zaman zaman olta atıp tepkini ölçecek.

5) ‘Baştan çıkarma’nın kendisi ciddi bir olaydır. Bu ciddi olayı, gayriciddi sohbetlerle mümkün kılabilirsin. Böyle bir randevuda Türkiye’yi kurtarmaya çalışırsan, karşındaki erkeğin kariyerini sorgulamaya kalkarsan, kısa süre sonra masadan da kalkarsın.

6) Olmadığın biriymiş gibi davranma. Farkındalığını da karşındaki erkeğin gözüne sokma. “Benim bir şey yapmama gerek yok, cazibem yeter” yanılgısına sakın düşme. Çevrenin ‘cazibeli ama yalnız’ kadınlarla dolu olduğunu söylememe gerek var mı?

7) Makyaj ve iç çamaşırı çok önemli. Bazı kadınlar “Makyajla etkilerim”, bazıları da “İç çamaşırıyla mest ederim” diyor. İkisi bir arada olursa fena mı olur? Olmaz tabii ki, etkisi katmerli olur.

8) Baştan çıkarma bir süreçtir. Bunu bir sefer yaptın diye hedefe ulaşmış değilsin. Uzun sürmesini istiyorsan, aynı özeni bundan sonraki buluşmalarda da göstermelisin.

9) Arkadaşın çoksa, her kafadan bir ses çıkar. Buluşma öncesi hiç kimseye akıl sorma. Nasıl davranacağın yolunda onlardan fikir alma. Zaten birçoğu senin gibi yalnız. Kendisine yardım edemeyen insan, sana nasıl yardım edecek?

10) Erkek senin düşmanın değildir. Onu bir rakip olarak görmeyeceksin. Aşkta rekabet olmaz. Siz bir duygunun iki parçasısınız. Sen olmazsan duygu eksik kalır. Tabii ki o olmazsa yine eksik kalır. Birbirini tamamlayan iki unsursunuz. Seksin, senin silahın değildir. Bir erkeği seksle etkilersin ama sadece seksle elde tutamazsın. Bu yüzden hep kendin olmalısın.

BİR KADINI BAŞTAN ÇIKARMAK İSTİYORSAN...

1) Ona mutlaka önemli olduğunu hissettireceksin. Ama bunu sen de hissedeceksin. Senin için önem taşımayan bir kadına önemliymiş gibi davranırsan bu mutlaka anlaşılır. Unutma, kadının mantığı seninki gibi çalışmaz. Sen erkek aklınla, kadın mantığını anlayamazsın. Sesindeki titremeden bile samimiyetsiz olduğun alaşılır.

2) Evet, samimiyet önemli ama ipin ucunu kaçırmayacaksın. Karşındaki kadın senin kankan, halı saha futbol arkadaşın, birahane yoldaşın değildir. Samimi olayım derken, erkek erkeğe yaptığın muhabbetlerin konusunu açmayacaksın. Futbol, ekonomi, siyaset gibi konulardan konuşmayacaksın.

3) Konuşurken yüzüne bakacaksın ama, öküzün trene baktığı gibi değil... Bakışların rahatsız etmeyecek. Onu daha ilk buluşmada gözlerinle soymayacaksın. Bakışlarınla onu utandırmayacaksın. Kadınlar masumiyeti sever. Dişiliklerini masumiyetlerinin altına saklamayı daha çok sever. Senin bakışların da mutlaka masumiyet taşımalı.

4) ‘Aşk yarası taşıyan erkek’ rolünün modası geçti. İyi sevgili olabileceğini anlatacak başka yollar bulmalısın. “İyi bir sevgiliyim ama kıymetimi kimse bilmedi” cümlesi, geçen yüzyılda kaldı. Eski sevgililerden söz etme. Söz etmek zorunda kalırsan, eskileri sakın kötüleme. Çünkü karşındaki kadın “Bir gün ayrılırsak benim hakkımda da böyle konuşur” diye düşünecektir.

5) Sen zaten erkek olarak olaya eksiden başlıyorsun. Çünkü kadınların çoğuna göre bütün erkekler yalancı, sahtekar, düzenbaz, iki yüzlü, güvenilmez ve çapkındır. Tüm bunları pozitife çevirmen zaman alacaktır. Bir randevuda tüm bunlardan olumlu not alamazsın. Unutma ki ÖSS’den daha zor bir sınavdasın. Ve yine unutma ki, bu sınav hiç bitmeyecek...

6) ‘Bakımlı erkek’ ile ‘metroseksüel erkek’ arasında ince bir çizgi var. Sen kadın dergilerine bakma, metroseksüel erkekleri hiçbir kadın sevmiyor. Ama bakımlı olanlar tercih ediliyor. ‘Erkek olma özelliğini’ kaybetmeden bakımlı olmayı bileceksin ve kadının karşısına mutlaka öyle çıkacaksın.

7) Karşındaki kadını ilgiyle dinleyeceksin. Söyledikleriyle ilgileneceksin. Konu ilişkilerse ve o geçmişinden söz ediyorsa (senin yok ama kadınların böyle bir özgürlüğü var) yüz hareketlerinle rahatsızlığını göstereceksin. Bu rahatsızlık sizin ‘kanka’ durumuna dönmenizin önündeki engeldir.

8) Gecenin sonunda ‘evde kahve içme’ saçmalığını sakın deneme, modası geçti. Sakin ve sabırlı ol. İlk gece böyle bir teklifte bulunmayan erkeklerin, daha sonraki buluşmalarda şansının yükseldiği araştırmalarla kanıtlanmış. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok.

9) Ona güven verip vermeyeceğin zamanla ortaya çıkacak bir şey ama kendine güvenip güvenmediğin daha ilk buluşmada anlaşılan bir şeydir. Kendine güvenmeyen erkek bir kadın için ‘ezik erkek’ kategorisindedir. ‘Ezik erkek’, baştan çıkarma fiilinin öznesi olamaz.

10) Kendini övme ama özelliklerini onun görmesine izin ver. Malınla, mülkünle övünme ama bunu saklamak için de özel çaba gösterme. İşinle, kariyerinle kendini ifade etme ama boş gezenin boş kalfası olmadığını da anlat. Hayata dair bir bakışın, bir duruşun ve elbette bilgin olsun. Tipinle, malınla, mülkünle bir kadını etkilersin ama hepsi o kadar...

(02.12.2012 tarihli Posta Karnaval'dan alınmıştır.)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...