Bayram dönüşü bu yollara dikkat!

Dört günlük kurban bayramının sona ermesiyle birlikte trafikte büyük yoğunluk bekleniyor

29 Kasım 2009, Pazar 15:35
A A

Dört günlük Kurban Bayramı'nın sona ermesiyle birlikte, bugün trafikte de büyük yoğunluk bekleniyor. İstanbul'u Anadolu´ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli sınırları içinde daha dünden itibaren, yağışın da etkisiyle birçok yaralanmalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi. 

Trafik ve Karayolları yetkilileri, sürücülere bazı noktalarda çok dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Kocaeli, hem Ankara, hem İzmir ve Bursa, hem de Eskişehir üzerinden gelip İstanbul'a gitmekte olan araçların birleştiği ve İstanbul ile Anadolu arasında köprü konumunda kentimiz... 

D-100 ve TEM Karayolu'nun geçtiği Kocaeli geçişinde her bayram tatili dönüşünde olduğu gibi yarın da gerçekleşmesi beklenen yoğunluğa karşı Karayolları ve Bölge Trafik ekipleri şimdiden önlem aldı. 

13 FERİBOT ÇALIŞACAK 

Bursa istikametinden gelecek araç sürücülerinin Yalova Topçular'daki İDO feribotlarını kullanarak Gebze'ye geçmeleri önerilirken, sürücülerin aşırı yoğunluğa kalmamalı için dönüşü akşam saatlerine bırakmamaları istendi. İDO yetkilileri, Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar arasında bayram arefesinde olduğu gibi bugün ve yarın da karşılıklı olarak 13 feribotun bekleme yapmaksızın sefer yapacağını bildirdi. 

Aynı istikametten gelip İzmit Körfezi'ni dolaşarak İstanbul'a gidecek olan sürücülerin ise, TEM'e Kandıra turnikelerinden girmelerini önerirken, burasının aynı zamanda Ankara ve Eskişehir üzerinden gelen araçlarla kesişme noktası olduğundan acele etmemeleri, sollamadan kaçınmaları istendi. 

BU GEÇİŞ NOKTALARINA DİKKAT 

TEM Karayolu'nun en fazla sıkışan geçiş noktası olan Gültepe Rampası, Viyadükler ve tünel geçişleri de sürücülerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan bazıları... 

Yine yağışlı havalarda en çok kaza olan noktalardan biri olan Dilovası geçişi ile Dilovası Rampası da sürücülerin en fazla dikkat etmesi gereken geçiş güzergahları arasında yer alıyor. Bu noktalarda trafik o kadar yoğun olmamasına rağmen yağışın da etkisiyle birçok yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi. 

TEM'deki sıkışıklık nedeniyle birçok sürücünün D-100 Karayolu'nun İzmit kent içinden geçeceğini de dikkate alan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi yetkilileri, şehir içindeki belirti kavşaklarda da şimdiden önlem aldı.

Mustafa BAĞDİKEN İZMİT(Kocaeli) (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.