Bayram sonrası dönüş çilesi

4 buçuk günlük bayram tatilinin ardından evlerine dönmeye çalışanlar büyük güçlükler yaşıyor

30 Kasım 2009, Pazartesi 17:17
A A

Dört  buçuk günlük bayram tatilinin son gününde, tatili İstanbul dışında geçirenlerin dönüş yollarına akın etmesiyle özellikle akşam saatlerinde bazı noktalarda trafik zaman zaman kilitlendi. Dönüş trafiğinin kilit noktalarından biri olan TEM'in Kocaeli geçişinde de trafik yer yer durma noktasına geldi.

Bugünkü yoğun trafiğe kalmak istemeyen tatilcilerin bir bölümü dün akşam saatlerinde dönüşe geçmişti. İstanbul'a Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'de TEM Karayolu'nun Bekirdere rampasında dün gece yarısına kadar devam eden sıkıntı bu akşam da yaşandı. Ankara, Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelen araç traiğinin de kesişme noktası olan TEM Karayolu'nun Bekirdere rampasında 3 şerit olan yol iki şeride düştüğü için burada araçlar ağır ağır ilerleyebiliyor.  Kamyon ve tankerlerin de ağır seyretmesi nedeniyle saat 16.00'dan buyana Bekirdere Rampası'ndan Hereke'ye kadar trafik yoğunluğu etkisini sürdürüyor.

FERİBOT YOĞUNLUĞU DAHA DA ARTTI

Bursa istikametinden gelen araç sürücülerinin tercih ettiği Yalova Topçular'daki  feribot iskelesinde de öğlen saatlerinde başlayan yoğunluk akşam saatlerinde daha da arttı. İDO'ya bağlı 13 feribot Yalova ile Gebze Eskihisar arasında  karşılıklı sefer yapmasına rağmen Yalova'daki iskele meydanında araç kuyrukları oluştu.

Aynı istikametten gelip İzmit Körfezi'ni dolaşarak İstanbul'a giden  sürücülerin bir kısmı ise, TEM'e Kandıra turnikelerinden girerken, bir kısmı D-100 Karayolu'nun İzmit kent içi geçişini kullanarak yollarına devam etti.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.