Bayram yolundan ilk acı haber geldi

İstanbul'dan Tokat'a bayram ziyaretine giden aile, Amasya'da kaza yaptı. Kontrolden çıkarak yol kenarına savrulan otomobilde bulunan anneanne ve torunu hayatını kaybetti, aynı aileden 3 kişi yaralandı

01 Temmuz 2016, Cuma 16:07
A A
Bayram yolundan ilk acı haber geldi

Bayram tatili için İstanbul’dan memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesine giden Fatih Aydemir yönetimindeki otomobil, Amasya’nın Kızıl Kışlacık Köyü yakınlarında kontrolden çıkıp yolun kenarına savruldu. Metrelerce sürüklenen otomobilde sıkışan anneanne Yeter Yıldız olay yerinde, 1 yaşındaki torunu Yiğit Alp Aydemir ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan sürücü ile eşi Elif Aydemir ve baldızı Demet Yıldız, kaldırıldıkları Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

1 yaşındaki Yiğit Alp'in yola savrulan puseti yürekleri sızlattı.

Jandarma ve polis ekiplerinin olay yeri incelemelerini tamamlanmasının ardından hurdaya dönen otomobil çekiciyle kaldırıldı. Ailenin Amasya il merkezinde geldiğinde Erbaa’daki yakınlarını telefonla aradıkları öğrenildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ UYARDI

Kazayla ilgili bilgiler aldıktan sonra uyarılarda bulunan Amasya Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, "Trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın üzücü olaylarla karşılaşmamak için aşırı hız, hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali yapmamalarını, sürücü ve yolcuların ön ve arka koltuklarda emniyet kemerlerini takmalarını, özellikle far ayarlarını yaptırarak gündüzleri de farlarını yakmalarını, yorgun ve uykusuz yola devam etmemelerini, aşırı hızdan kaçınmalarını, kesinlikle alkollü araç kullanmamalarını, trafik görevlilerimizin uyarılarına ve trafik işaretlerini uymalarını önemle bekliyoruz" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...