Bayramda yağış uyarısı

Ramazan Bayramı'nda hava sıcaklığı ülke genelinde yaklaşık 6-8 derece azalacak. Ayrıca yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerde aralıklarla sağanak yağışlar bekleniyor

19 Eylül 2009, Cumartesi 16:00
A A

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, Ramazan Bayramı’nda yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerde aralıklarla sağanak yağışlar beklendiğini belirterek, “Hava sıcaklığı ülke genelinde yaklaşık 6-8 derece azalacak” dedi. Çağlar’ın dün yaptığı değerlendirmeye göre, bayram süresince ülke genelinde yağış bekleniyor.

Taşkın uyarısı  
Çağlar, özellikle pazar günü kuvvetli yağış alacak olan Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki vatandaşların dere yataklarında bulunmamalarını isterken, taşkınlara karşı da uyardı. Çağlar, İstanbul’da da hafif ve aralıklı yağışlar görüleceğini belirtirken, “İç Anadolu’da hafif yağış var. Bayramın birinci günü kuvvetli yağış alacak bölgeler Doğu Karadeniz başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu’daki bütün iller” diye konuştu.

Yağmur ne zaman, nerede?
Arife Günü: Marmara’nın batısı, İç Ege, Akdeniz ile Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Bolu, Karabük, Sinop, Kastamonu, Eskişehir, Çankırı, Konya ve Ankara çevreleri, Marmara’nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyıları gök gürültülü sağanak yağışlı.

Bayramın 1. günü: Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile hafif olmak üzere Ankara, Eskişehir ve Konya çevreleri yağışlı.

Bayramın 2. günü: Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri hafif olmak üzere Marmara’nın doğusu ve İç Anadolu’nun doğusu yağışlı. 

Bayramın 3. günü: Marmara, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu yağışlı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.