Bebeğini sattılar

Yetiştirme yurdunda kalan 17 yaşındaki E.K. dışarda tecavüze uğradı. Olay, genç kız hamile kalınca ortaya çıktı

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

TECAVÜZCÜSÜNDEN HAMİLE KALDI

17 yaşındaki E.K. Eskişehir Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı 100’üncü Yıl Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalıyordu. Bir yıl önce tanıştığı 17 yaşındaki S.E. buluştukları bir evde E.K.’ya tecavüz etti. Yetiştirme yurdu görevlileri E.K.’nın karnı büyüyünce şüphelenip hastaneye götürdü.

Hastanede hamile olduğu anlaşılan E.K. yetiştirme yurdundan Eskişehir Kadın Sığınma Evi’ne gönderildi. E.K.’ya tecavüz eden S.E. de 20 Şubat 2009’da tutuklandı. E.K.’nın çilesi bununla da bitmedi.

BEBEĞİ SATAN 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Sığınma evinden alışverişe çıkan E.K.’yı tutuklanan S.E.’nin yakınları Güldane Ökten (60), kızı Sevgül Aktaş (47) ve oğlu Karaca Ökten (30) kaçırdı. Kaçırıldığında 3 aylık hamile olan E.K. geçtiğimiz 23 Ağustos’ta zorla alıkonulduğu evde bir erkek bebek doğurdu.

Güldane Ökten ile kızı ve oğlu, bebeği çocuksuz bir aileye sattı. 10 Ekim’de zorla tutulduğu evden kaçan E.K. polise sığındı. Genç kızı kaçırıp bebeğini satan 3 kişi tutuklandı. Polis şimdi E.K.’nın satılan bebeğini arıyor.  Saadet KEFAL/ DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.