Bebeğiyle ahlaksız fotoğraflarını paylaşan Elif Sarı için beklenen adım atıldı

Bebeğiyle ahlaksız fotoğraflarını paylaşan Elif Sarı için beklenen adım atıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal medyada bebeği ile birlikte çekildiği uygunsuz fotoğrafları paylaşan Elif Sarı içiin devreye girdi. Bakanlık anne Elif Sarı hakkında suç duyurusunda bulunulacağını ve çocuğun sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı.

25 Ağustos 2020, Salı 13:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medyada Elif Sarı isimli kadının, bebeği olduğu iddia edilen çocukla birlikte fotoğraf çektirip, kendisinin müstehcen fotoğraflarını paylaşması tepkilere neden oldu. Sosyal medya kullanıcıları Elif Sarının tutuklanması için İçişleri Bakanlığını etiketleyerek çağrı yaptı.

Sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı

Bir sosyal medya hesabından, "Çok özür dileyerek bu görüntüleri paylaşıyorum fakat bu bebeği biri kurtarsın. Gerçekten ebeveynlerimiz seçme şansımız yok fakat bu bebeğin hiç suçu yok" diye paylaşımda bulundu. 'elifsaritutuklansın' çağrısı binlerce kez paylaşıldı. Konuyla ilgili Bakanlık'tan bir açıklama geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınlayan ve çocuğunu buna alet eden şahıs hakkında aşağıdaki açıklamanın kamuoyu ile paylaşılması gereği duyulmuştur:

Söz konusu görüntülerin tespit edilmesi sonrası ivedi olarak Bakanlığımız tarafından gerekli takip başlatılmıştır.

Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’na ilgili görüntülerdeki kişinin tespiti ve gereğinin yapılmasına ilişkin resmi yazı gönderilmiştir.

Görüntülerde yer alan mağdur çocuğumuz için uygun sosyal hizmet modelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından sürdürülmekte olup, çocuğumuzun bu sağlıksız ortamda kalmaması için gerekli işlemler yapılacaktır.

Çocuğunu ihmal ve istismara sürükleyen şahıs hakkında kimlik tespitinin yapılması sonrasında Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır.

Çocuklarımızı ihmal ve istismara açık hale getirecek, toplumsal değerlerimizin yozlaştırılmasına yol açacak her durumun karşısında ve çocuklarımızın yanında olmaya, onların üstün yararını gözeterek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da barajlar dolmaya başladı