Bebek saçları nasıl şekillendirilir? Bebek saçlarını yatıştırmanın 5 basit yolu

Tertemiz bir duş aldın, saçlarına pürüzsüz bir fön çektin, o da ne! Bebek saçları. Fön fırçasıyla düzeltsen olmuyor, toplasan olmuyor... Bununla da kalmıyor, kusursuz makyajını da bozuyor. Ya da internetten güç bela bulduğun kolay topuzunun muntazam görüntüsünü boza bir şeyler var... Bebek saçları! Jöle sürdün kabardı, suyla yatırdın elektriklendi. Peki bu bebek saçlarını nasıl kontrol altına alabiliriz? Bebek saçlarını yatıştırmanın bir yolu yok mu? İşte yeni uzamaya başlayan bebek saçlarını kontrol altına almanın 5 etkili yolu!

04 Mayıs 2020, Pazartesi 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bebek saçlarına sakın makas değdirme

Bebek saçlarına sakın makas değdirme

Bebek saçlarının kırılan saçlar değil, dökülen saçların yerine yeni uzamaya başlayan saçlar olduğunu biliyor muydun? Uzamaya yeni başlayan bu saçlarını daha minikken kesmek, tıraş etmek bir daha uzamalarına engel olabilir. Hatta bu tarz uygulamalarla saçların daha yanlış şekilde uzayabilir ve görünümün çok daha fazla bozulabilir. Bu yüzden, sakın bebek saçlarının yakınına makas bile yaklaştırma.


Onlara da şekil ver

Onlara da şekil ver

Bebek saçlarını kurtulunması gereken saç tutamları olduğu fikrini aklından çıkar. Onları da look'unun bir parçası haline getirebilirsin. Bebek saçlarına ister maşa yap, ister fön çek ama mutlaka sıkı topuzlarının bir parçası haline getir. 

Diş fırçası kullan

Diş fırçası kullan

Temiz, kullanılmamış bir diş fırçasını al ve fırçanın üzerine güçlü tutuşa sahip bir sabitleyici sprey uygula. Sabitleyici spreyin güçlü tutuşa sahip olması oldukça önemli çünkü tutuculuğu düşük bir saç spreyiyle bebek saçlarını kontrol altına alamayabilirsin. Spreyi diş fırçasının üzerine bolca uygulayıp bebek saçlarının olduğu bölgeleri minik minik hareketlerle tara. Nazik hareketlerle uyguladığından emin olduktan sonra son dokunuşta da bu bölgelerin üzerine yeniden sprey uygula.

Jölelerden yardım al

Jölelerden yardım al

Topuz, atkuyruğu gibi gergin bir saç modeli elde etmek istediğin zamanlarda diş fırçası hilesi yeterli olmuyorsa şekillendirici jelden de yardım alabilirsin. Saçta kalıntı bırakmayan ve saça doğal bir görünüm sağlayan jöleleri kullanman ise oldukça önemli. Saçlarını toplayıp şekil verdikten sonra saçını hafifçe ıslattıktan sonra şekillendirici jöleden az bir miktar parmağına alıp, bebek saçlarının üzerine uygulayabilirsin. Bu şekilde bebek saçların kabarmasını da engellemiş olursun. Hatta şekillendirici jöleyi diş fırçasına ya da doğal kıllara sahip silindir saç fırçalarına da uygulayıp bebek saçlarını tarayabilirsin. 

Sadık yarimiz fön makinesi

Sadık yarimiz fön makinesi

Saçlarını kuruturken ya da fön çekerken ilk önce işe bebek saçlarından başla. İki parmağınla bu saçları geriye doğru kaldır ve fön makinesini bu tutamın üzerine doğru uygula. Ancak çok fazla yakın tutmamaya çalış çünkü hem saçına zarar verebilirsin, hem de saç derini tahriş edebilirsin. Az miktarda ısı verip fön makinesini çek, 1 dakika kadar soğumasını bekleyip yeniden uygula. Son olarak da fön makinesinin soğuk ısısını uygula sabitlemek için.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şampuan mikropları öldürür mü?