Bebek Yoda'ya benzeyen kedi görenlerin kalbini kazandı

Kuzey Carolina'daki veteriner kliniğe getirilen bir kedi, Star Wars evreninde geçen dizi The Mandalorian'daki Bebek Yoda'ya benzetildi. Veteriner kliniği çalışanının paylaştığı fotoğraflar, sosyal medyada herkesin kalbini eritti. Sokakta yaralı halde bulunan kedi barınakta tedavi altında. Veteriner Jana Aviles yaptığı açıklamada, kediyi sahiplenmek için başka ülkelerden insanların başvuruda bulunduğunu belirtti.

29 Aralık 2019, Pazar 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Hayvanseverler, Kuzey Carolina'da kurtarılan bir sokak kedisi için adeta çılgına dönüyor. Zira kedi, Star Wars dizisi The Mandalorian'da yer alan Bebek Yoda karakterine benziyor. Yaralanan sokak kedisini tedavi eden klinikteki veteriner asistanı Jana Aviles, 15 Aralık'ta bulunan kedinin fotoğrafların çekti ve Facebook hesabında yayınladı. Kısa sürede viral haline gelen fotoğraflara Star Wars hayranları yorum yağdırdı.

Birçok hayvansever de 'Yoda Kedi'yi sahiplenmek için başvuruda bulundu. Kediyi yurt dışından da sahiplenmek isteyenler çıktı.

Jana, Facebook paylaşımına, 'Bu şirin şeyle dün klinikte tanıştım. Yaralı bulunduktan sonra kurtarma ekibi onu buraya getirdi. Onun kadar tatlı bir şey gördünüz mü hiç?' notunu düştü.

Siyah ve beyaz kürklü kedi, yeşil iri gözlere sahipti. Kulakları ise normal kedilerin aksine, sağa ve sola doğru yatıktı. Kedi bu haliyle, Bebek Yoda'nın kedi versiyonu gibiydi.

Fotoğrafı gören bazı sosyal medya kullanıcıları ise kedinin Harry Potter serisindeki cüce cin Dobby karakterine benzediğini ifade etti.

Jana daha sonra, kedinin Kuzey Carolina, Salisbury'de bulunduğunu, yetişkin ve 6,5 kilo ağırlığında olduğunu açıklamalarına ekledi.

Kedi tedavi aşamasında olduğu için henüz resmi olarak evlat edinilmedi.

“Pek çok insan bu kediyi evlat edinmek için ülke çapında seyahat etmeyi teklif etti ve başka ülkelerden insanlar bile bana ulaştı” diyen Jana, ev arayan milyonlarca evcil hayvan olduğu için insanları evlat edinmek için kendi yerel barınaklarına bakmaya çağırıyor.

Jana, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

'ABD'de 70 milyon sokak kedisi var. Her yıl 4 milyon kedi hayvan kontrol tesislerine getirilmekte ve bu kedilerin 1,4 milyonu ev bulamaması nedeniyle her yıl ötenazi edilmektedir.

Herkes lütfen yerel barınaklarına baksın. Bunu yazarken yeni en iyi arkadaşınızın sizi beklediğini garanti ederim.

Yoda Kedi havalı görünebilir, ama görünüş her şey değil. Bu yazı nedeniyle yeni bir evcil hayvan kabul ederseniz, lütfen resimlerini buraya yorumlayın ve başkalarını da evlat edinmeye teşvik edin.'

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Marmarisli öğrenciler sokak hayvanları için yuva yaptı