Bebeklere "altın emzik"

Bebeklere 'altın emzik'

Bebeklere "altın emzik"

21 Eylül 2010, Salı 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’da bir kuyumcuda satışa sunulan, sapı 18 ayar altın olan emzik bin 200 liradan alıcı buluyor.

Altın sektörü, satışlarını artırmak için birçok kampanyalar düzenlerken, yeni geliştirdikleri ürünlerle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Altın bilezik, künye, kolye, küpe ve saatlere, yeni tasarımlarla farklı görüntüler kazandıran sektör, bununla kalmayıp tüketicilerin dikkatini çekebilecek ilginç ürünleri de piyasaya sunuyor.

Bu kapsamda, Bursa’da bir kuyumcu, bir süredir vitrininde "Altın emzik" sergiliyor. Görenlerin dikkatini çeken, sapı altından olan emzik, birçok kişi için seyirlik olsa da gelir durumu yüksek çiftler, bebeklerine alabiliyor.

Mağaza sorumlusu Ramiz Vardar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir firma tarafından özel olarak tasarlanan emziğin ilgi gördüğünü söyledi.
Üzerinde minelerle süslü desenler olan emziğin sapının 18 ayar altından yapıldığını ve bin 200 liradan satıldığını belirten Vardar, "Emzikte fiyatı yükselten etkenlerden birisi de ince işçiliği. Üzerindeki mineli desenler de emziğe farklı bir hava veriyor. Beğenen çok ancak alan aynı oranda değil" dedi.

Vardar, bugüne kadar altın emzikten 4 adet sattıklarını ifade ederek, "Vitrinde sürekli bir adet bulunduruyoruz. Sattıkça da yenisini sipariş ediyoruz. Emziğe, özellikle yeni bebek sahibi olmuş çiftler ilgi gösteriyor" diye konuştu.

Bazı vatandaşların vitrindeki emziği uzun süre incelediklerini anlatan Vardar, şunları kaydetti:

"Bazı müşterilerimizden olumlu, bir bölümünden de olumsuz tepkiler alıyoruz. Özellikle fiyatı pahalı bulanlar, ’bu fiyata emzik mi olur? Bebek altın emzik emse ne olur emmese neler olur?’ diye tepki gösteriyor. Bazıları da fiyatı duyar duymaz hızla iş yerinden ayrılıyor."
 

Hüseyin Yeşilkavak / AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çelik: İsrail hükümetinin, Müslümanların mabedine yaptığı saygısızlığı kınıyoruz