Bebekleriyle hapse girmemek için rapor bekliyor

Bebekleriyle hapse girmemek için rapor bekliyor

5.5 aylık ikizleri ile cezaevine girmesi gündemde olan Mülkiye Demir Kılınç, kamuoyunda ses getirmişti. Yargıtay tarafından cezası onanan anne sağlık sorunları nedeniyle cezanın ertelenmesi talebiyle savcılığa başvurdu

12 Mayıs 2014, Pazartesi 12:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve 19 Mayıs'ta cezaevine girmesi kesinleşen ikizler Lorin ve Özgür'ün annesi Mülkiye Demir Kılınç (31) cuma günü İnfaz Savcılığı'na başvurarak cezanın ikinci kez ertelenmesini talep etmişti. Kılınç, kendi sağlık nedenlerini gerekçe göstererek infaz erteleme talebinde bulundu.

Sol bacağı aksayan Kılınç, yüzde 43 bedensel engelini gerekçe göstererek İnfaz Kanunu'nun sağlık nedenlerini düzenleyen 16. maddesi kapsamında cezasının infazının en az 1 yıl süre ile ertelenmesini talep etti. İnfaz savcılığı, Kılınç'ın yeniden erteleme başvurusunu değerlendirmek için önce tam teşekkülü bir devlet hastanesinden, ardından da Adli Tıp Kurumu'ndan alacağı sağlık raporu istedi. Gelecek rapor sonrası ertelemeyle ilgili karar verileceği öğrenildi. 

Yüksel KOÇ/DHA 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den S-400 açıklaması