Bebekten sonra en sık görülen evlilik sorunları

Anne, baba ve bir bebek artık tam da aile oldunuz derken önceden belki de hiç olmayan sorunlarla yüzleşiyorsunuz. Bebekten sonra bazı evlilikler zor zamanlar geçirebiliyor, işte sıklıkla yaşanan bazı sorunlar ve çözüm önerileri

13 Kasım 2021, Cumartesi 16:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Harika bir ikili ilişkiden, bebekli bir aileye geçiş yapmak heyecan verici, canlandırıcı ve harika. Aynı zamanda yorucu, çileden çıkarıcı ve endişe vericidir

Ebeveynlik sorumlukları bazı durumlarda romantik ilişkilerin önüne geçebiliyor bu da ilişkiyi tam da en güzel döneminde yıpratıp yaralayabiliyor.


Önce kötü haber: Bebekten sonra bir evliliği sürdürmek çok fazla zaman, emek ve enerji gerektirir, şu anda en az sahip olduğunuz şey.

Şimdi cesaret verici haber ise; bu durumun farkına varmış ve bu yazıyı okuyan bir kişi olarak ilişkiniz üzerinde biraz çalışarak bu durumu düzeltebilirsiniz. . 

Ev içi görevler iki katına çıkıyor ve sizin çekişmeleriniz de öyle.

Ev içi görevler iki katına çıkıyor ve sizin çekişmeleriniz de öyle.

Tabii bebek olmadan önce de çamaşırlar vardı. Ve bulaşıklar ve diğer iğrenç ev işleri. Ama hiçbir zaman bu kadar çabuk yapılması gereken bu kadar çok şey olmamıştı. 

Bir bebeğiniz olduğunda, ev işlerini erteleyemezsiniz. Ve şimdi siz ve eşiniz, diğerinin yeteri kadar sorumluluk üstlenmediğini ve yardımcı olmadığını düşünüyor ya da hissediyorsunuz.

  • Öncelikle konuyu güzel bir zamanda konuşun ve hissettiklerinizi dile getirin.
  • Yapılması gerekenlerin bir listesini oluşturun
  • Herkesin sorumluluk ve görevlerini net olarak belirlemeyi deneyin
  • Bazı durumlar için dönüşümlü görevler oluşturun.
  • Herkesin hem fikir olacağı ortak bir noktada fikir birliğine varmanız çok önemlidir.

Ebeveynlik tarzlarınızı tartışmalara neden olabilir

Ebeveynlik tarzlarınızı tartışmalara neden olabilir

Çocuk yetiştirme felsefelerini paylaştığınızı düşünmek güzel, ancak bebeğiniz gece uykusunda daha 1 saat bile geçirmeden ağlamaya başlayana kadar uyku, yemek ve disiplin hakkında nasıl hissedeceğinizi tahmin etmek genellikle zordur.

İlk bebek geldiğinde yaşanan sorunlardan biri de bebeğin bakımı ve eğitimi ile alakalı görüş farklılıklarıdır.

Tartışma yaşadığınız konularla alakalı uzman yanıtına ulaşmak işe yarayabilir.

Bununla birlikte bu sorun sık sık gündeme geliyorsa, ebeveynlik üzerine kendinizi geliştireceğinizi kaynaklara yönelin. Birlikte katılacağınız eğitimler hem daha sağlıklı hem de ortak bir yönelim belirlemenizi sağlar

Cinsel yaşamınız monotonlaşabilir ya da azalabilir

Cinsel yaşamınız monotonlaşabilir ya da azalabilir

Bebek sevgisi bir çok şeyi yerini doldurmaya başlamış olabilir. Romantik ilişkinizi geri kazanmak için birbirinize vakit ayırmanız aynı zamanda kendinize vakit ayırmanız önemlidir.

Bu zamanı ayrıca kendiniz için de ayırdığınızı unutmayın.

Randevusuz gecelerde seks sıklığını artırmak için, deneyimli ebeveynler yatmadan önce yatak odanızın bebeksiz olduğundan emin olmanızı öneriyor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mevsimler ve cinsel istek arasında ilişki var mı?