Bekar olmanın 7 inanılmaz faydası

Bekar olmanın kötü bir şey olduğunu kim söyledi? Bekar olmanın faydaları, bekar olmayı sevmek ve bekar olmayı öğrenmekle başlıyor. Bekarların duymaktan bıktığı sayısız cümle var. "Ne zaman evleniyorsun?", "Nasıl yalnız uyuyorsun?"... Evlenen herkes, bir anda daha önce hiç bekar olmamış gibi konuşmaya başlar. Bekar olmanın faydalarını görmek istemezler. Ancak bekar olmanın faydaları, bekarları kıskanan evliler tarafından gözardı edilir. İşte bekar olmanın 7 inanılmaz faydası!

18 Haziran 2020, Perşembe 17:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tek başınıza mücadele edersiniz

Tek başınıza mücadele edersiniz

Bekar ve yalnız yaşayan bir insanın sorunlarını tek başına çözmesi gerekmektedir. En azında nasıl çözeceğini öğrenebilmektedir. Bu durum aile yaşantısında gerçekleşmez, aile bireylerinin yardımıyla bir sorunu çözmek çok daha farklıdır. Bireyin kendisine güvenmesi, sorunların üstesinden tek başına gelmesi kişi için daha olumlu bir yöntemdir.


Maddi açıdan rahatlama

Maddi açıdan rahatlama

Bekarken rahatça yaptığınız harcamaları evliyken yapmanız mümkün değildir. Sadece kendinizi düşünerek yaptığınız bencilce harcamalar artık yasaktır! 


Formda kalırsınız

Formda kalırsınız

Uzun süren ilişkilerde belli bir süre sonra kendimizi salmaya başlarız. Önceki gibi yiyip içtiklerimize dikkat etmeyiz ve spor yapmayız. İngiltere’ de yapılmış olan bir araştırma sonucunda, uzun süreli ilişki yaşayan kişilerin yaklaşık olarak % 60’sinin kilo alımının fazla olduğu tespit edilmiştir. Bir tarafta gece kulüplerinde yabancı olan kişiler ile flört etmek, bir yanda da uzun süreli olan ilişkilerde yenen ağır ve yağlı yemekler…


Arkadaşlarınızla her zaman iletişimde olursunuz

Arkadaşlarınızla her zaman iletişimde olursunuz

Eğer bir ilişki içindeyseniz, fark etmeden kişisel özgürlüğünüzü feda edebilirsiniz. Her zaman arkadaşlarınızla iletişimde olamayabilirsiniz, böyle durumda sevgilinizle daha fazla zaman geçirirsiniz. Aksine bekar insanların arkadaşlarıyla sosyalleşmeleri daha muhtemel bir durumdur. Ayrıca çeşitli sosyal aktivitelere daha sık katılmaktadılar. Bu yüzden bekar olmanın faydalarından biri de yalnızlığın sizin rahat bölgenizden çıkmanıza, birçok yeni arkadaş edinmenize ve eski arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanıza yardımcı olur.

Daha enerjik olursunuz

Daha enerjik olursunuz

Bekarken zaman ayırmakla yükümlü olduğunuz bir eşiniz, sevgiliniz ya da çocuğunuz (olabilir) olmaz. Bu şekilde tüm enerjinizi kendinize ve arkadaşlarınıza akıtabilirsiniz. 

Daha üretken olursunuz

Daha üretken olursunuz

Yalnızlık konsantrasyonunuzu ve verimliliğinizi arttırır. Bu nedenle çoğu sanatçı çalışırken tüm dikkatini işine verir ve yalnız çalışır. Tüm gün sevgilinizle ya da eşinizle sohbet etmek yerine, işinize konsantre olabilirsiniz. Bu da kısa sürede daha fazla iş yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yalnız da eğlenirler

Yalnız da eğlenirler

İnsanlar yaşlandıkça düşünceleri değişir. Bunun sebeplerinden biri de uzun zamandır bir ilişki içinde olmalarıdır. Bir süre sonra her aktiviteyi çift olarak yapmaya başladıkları için, kendi kendilerine eğlenmeyi unuturlar. Ancak bekar insanlar, kendi kendilerine eğlenmeye odaklanırlar ve zamanlarını mümkün olduğunca kaliteli vakit geçirmek için harcarlar. Hobilere sahip olmak, seyahat etmek ya da yeni arkadaşlar edinmek onların eğlenceli vakit geçirme yollarından bazılarıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yakın arkadaşınızın size aşık olduğuna dair 6 kanıt