Bekçilik fiziki yetenek ve mülakat sınavı ne zaman?

Bekçilik sınav sonuçları 6 gün önce açıklandı. Sınava giren adaylar sonuçları öğrendikten sonra "Bekçilik fiziksel ve mülakat sınavı ne zaman?" sorusunu sormaya başladı. İşte ayrıntılar...

13 Ağustos 2019, Salı 15:32
A A
Bekçilik fiziki yetenek ve mülakat sınavı ne zaman?

7 Ağustos'ta bekçilik sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yeni bir dönem başladı. Sınavdan 50 puan üstü alanlar şimdi fiziki yeterlilik ile mülakat sınavının tarihlerini araştırıyor. Peki, bekçilik fiziki yetenek ve mülakat sınavı ne zaman?

BEKÇİLİK FİZİKİ YETENEK VE MÜLAKAT SINAVI NE ZAMAN?

Bekçilik fiziki yetenek ve mülakat sınav tarihlerine ilişkin net bir açıklama yok. Bir önceki süreçte sonuçların açıklandığı gün yetenek ve mülakat sınavlarının yeri ve saati açıklanmıştı. Bu dönemde ise tarihlerin en geç bir hafta içinde açıklanması bekleniyor.

FİZİKİ MÜLAKAT NASIL YAPILACAK?

Sınav sonucuna göre başarılı olan adaylar, bu kez fiziki yeterlilik sürecine dahil olacak. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek şu şekilde yapacak;

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılacak.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılacak.

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılacak.

SÖZLÜ MÜLAKATTA ADAYLAR NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Sözlü mülakat sürecinde adaylar şu koşullarda değerlendirilecek;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sıradaki haber yükleniyor...