Bekçilik sınav sonuçları yarın açıklanıyor... Peki sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Bekçilik sınav sonuçları yarın açıklanıyor... Peki sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Yarın bekçi adayları için kritik bir gün... On binlerce kişinin 13 Temmuz'da girdikleri sınavın sonucu yarın açıklanacak. Şimdi bekçi adayları geceden itibaren "Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor.

06 Ağustos 2019, Salı 11:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bekçilik sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe sadece bir gün kaldı. Yarın haftalardır beklenen sonuçlar açıklanıyor. Tarih belli ama saat konusunda bir açıklama yok. Bu nedenle sıkça sorulan soru şimdi "Bekçilik sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?" şeklinde...

BEKÇİLİK SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. Polis Akademisi sonuç saatine ilişkin ise bilgi vermezken geçen dönemde sonuçlar akşam saatlerine doğru açıklanmıştı.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. 

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. 

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'da korkunç kaza! Ölüler ve yaralılar var