Belediye başkanından 108 yaşındaki Mahya Nine'ye ziyaret

Belediye başkanından 108 yaşındaki Mahya Nine'ye ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1995’ten bu yana Yenimahalle’de yaşayan ve ilçenin en yaşlı vatandaşı olan Mahya Aslan’ı evinde ziyaret etti

23 Mart 2018, Cuma 19:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, zamana meydan okuyan 108 yaşındaki Mahya Nine'nin oğluna kendisini görmek isteğini söylemesi üzerine evlerine misafirliğe gitti.

Başkan Yaşar’ı karşısında görünce çok sevinen Mahya Nine, Yaşar’a, memleketi Malatya’nın doğal ürünlerinden ikram etti. Mahya Nine'nin elini öperek Yaşlılar Haftası’nı da kutlayan Fethi Yaşar, "Allah herkese böyle uzun ve sağlıklı bir ömür versin." dedi.

'SENİN METHİNİ ÇOK DUYDUM'


Milletine, devletine hizmet edenleri çok sevdiğini söyleyen Mahya Aslan ise "Kim devletine, milletine, insana hizmet ediyorsa, en kıymetli insan odur. Senin methini çok duydum. Seni görmek istedim." diye konuştu.

MAHYA NİNE'DEN UZUN YAŞAMIN SIRRI


Belediye Başkanı Yaşar’ı görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Mahya Nine, uzun yaşamının sırrını da açıkladı. "Sadece sağlıklı beslenmekle uzun yaşam olmaz." diyen Aslan, "Sebze yemeklerini ve salatayı çok severim. Ama sadece sağlıklı beslenmek değil benim sırrım, gülmeyi severim, güler yüzlüyüm, en çok da paylaşmayı severim." şeklinde konuştu.

17 TORUNU VAR


Anneleri Mahya Aslan’ın torununun torununu gördüğünü söyleyen oğlu Ali Aslan da "Biz 7 kardeşiz. Annemin 17 torunu var. Torununun torununu gördü. Yaşlılıktan dolayı olan rahatsızlıklarının dışında bir hastalığı yok. Yemeğini kendisi yer, lavaboya kendisi gider. Misafirperverdir, paylaşımcıdır. Bizi de öyle yetiştirdi." ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'de 82 sığınmacı kurtarıldı