Belediyenin dağıttığı 'alışveriş fişleri' iptal edildi

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Doğrucu, ilçe belediyesinin seçim döneminde vatandaşlara verdiği alışveriş fişinin dağıtımının, yaptıkları başvuru üzerine Turgutlu İlçe Seçim Kurulu tarafından durdurulduğunu bildirdi

20 Mart 2014, Perşembe 17:31
A A

Doğrucu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında belediye başkan adaylarının kampanyalarını yürüttükleri dönemde, Turgutlu Belediyesi’nin vatandaşlara gıda alımında kullanılmak üzere 50 liralık alışveriş çeki verdiğini ileri sürdü.

Stadyum ve belediye binasından dağıtımları yapılan çeklerden almak için vatandaşların uzun kuyruk oluşturduğunu söyleyen Doğrucu, vatandaşların karşı karşıya bırakıldığı bu davranışın onur kırıcı olduğunu belirtti.

Belediye tarafından 5 bin fişin dağıtıldığını öne süren Doğrucu, "Biz ihtiyaç sahibi insanlara yardım yapılmasına karşı değiliz. Ancak seçim arefesinde, maddi durumu gözetilmeksizin herkese çek verilmesinin etik olmadığı görüşündeyiz. Bu hem yanlış hem de suçtur" dedi.

Doğrucu, bu doğrultuda Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduklarını, Turgutlu İlçe Seçim Kurulu’nun seçim döneminde belediyenin yardım çeki dağıtmasının durdurulması yönünde karar aldığını kaydetti.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.