Bella Hadid’in Dilara Fındıkoğlu tasarım ceketi

Bella Hadid Paris Moda Haftası’na Türk tasarımcıyla giriş yaptı. Tüm hafta boyunca stili yakın mercek altına alınan Bella Hadid’in ilk gözdesi pembe saten takımının tasarımcısı Dilara Fındıkoğlu oldu.  

26 Eylül 2017, Salı 12:01
A A

Modaseverlerin büyük bir merakla beklediği Paris Moda Haftası başladı. Podyumda boy gösterecek, dünyaca ünlü modellerin bir bir şehre adım attığı ilk günde Bella Hadid’in saten ceketi dikkat çekti.  

Cekette yer alan desenlere uygun; siyah boğazlı bluzu ve yüksel bel Jean kombiniyle otele giriş yaparken görüntülenen Bella Hadid'in bu toz pembe, saten ceketin tasarımcısı Dilara Fındıkoğlu. 

Londra Moda Haftası'nda yakaladığı büyük başarı ile adını duyuran Dilara Fındıkoğlu, ceketin arkasına işlediği adı ve soyadı ile, Bella Hadid'in üstündeki kıyafetin kime ait olduğunu tüm dünyaya en iyi şekilde duyuruyor. 

İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonundan çıkan ceket, Dilara Fındıkoğlu'nun ilk ünlü parçası değil. 

Lady Gaga başta olmak üzere Rihanna'nın da favori tasarımcılarından. 

DİLARA FINDIKOĞLU KİMDİR?

DİLARA FINDIKOĞLU KİMDİR?

Dilara Findıkoglu moda dünyası için genç ve yeni bir isim ama özellikle İngiliz basını tarafından son zamanların en yaratıcı ve ümit vaadeden tasarımcıları arasında gösteriliyor.

MADONNA'NIN TERCİHİ DİLARA FINDIKOĞLU

MADONNA'NIN TERCİHİ DİLARA FINDIKOĞLU

Doğup büyüdüğü İstanbul’da liseyi bitirdikten sonra üniversite için Londra’da Central Saint Martins College of Art& Design’da moda tasarımından mezun olan tasarımcı, kendi eklektik ve özgün giyim anlayışıyla da tasarımlarıyla olduğu kadar ilham veriyor.

LADY GAGA'YA ÖZEL CEKET TASARLAMIŞTI

LADY GAGA'YA ÖZEL CEKET TASARLAMIŞTI

Öğrencilik yıllarında Pompei London adıyla kurduğu harness markasından sonra Dilara’yı, bir çok yabancı basın organında Central Saint Martins’den mezun olurken organize ettiği gerilla moda defilesiyle duyduk.

Dilara, Türk kültüründen ilham aldığı, punk ve rock, feminizm, anarsizm, tarihsel ve mistik öğelerle birleştirdiği tasarımlarıyla yabancı basının şimdilerde radarında. Hatta Fransız Vogue dergisinin eski genel yayın yönetmeni Carine Roitfeld’in çıkardığı CR Fashion Book’ta mezuniyet koleksiyonu Rihanna tarafından giyildi. Tabii Lady Gaga'nın Joanne albümü için özel olarak tasarladığı ceketi es geçmemek lazım. 

Dilara için tasarımlarını sadece bir kıyafet olarak görmek çok yanlış; tasarımcı her bir parçasında kendi hikayesinin, iç dünyasının, ilham kaynaklarının ve onun hayatına etki etmiş öğelerin olduğundan bahsediyor. Dilara Fındıkoglu, bir çoklarının suya sabuna dokunmayan toz pembe olarak gördüğü bir dünyayı; siyaset, feminizm, din ve daha bir çok konuyla harmanlıyıp bize sunuyor ve modanın gerçekten de toplumun gerçekliğini yansıtabilecek bir araç olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Dazed& Confused dergisinin de söylediği gibi ” Feminizmin kotu kumaslarda etik olmayan şartlarda üretilip hazır giyimde 5-6 Poundlara satıldığı şu günlerde Dilara kadınların kendi gücünü ve feminizmi isyan ve estetikle nasıl tasarıma çevirebileceğini kanıtlıyor”

Londra Moda Haftası’nda koleksiyonunu sergilemek için Soho’daki bir striptiz kulübünü seçen tasarımcının adı ülkemiz basınınca daha çok tanınmasa da Fındıkoglu’nu globalde çok sık duyacağımıza eminiz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadınların yaptığı 7 stil hatası