'Ben çıksam daha iyi oynarım'

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen futbolculara gözdağı verdi! Radyospor'da konuşan Türkmen, "Göztepe maçında sahaya ben çıksam daha iyi oynardım. Bizim genç futbolcularımız profesyonelliği sadece para olarak yorumluyor" dedi

05 Aralık 2012, Çarşamba 15:51
A A
'Ben çıksam daha iyi oynarım'

Radyospor'da Arkomen'in sunduğu Aydın Cingöz ile Haber Aktif Programı'na katılan Hector Cuper, takımın son haftalardaki performansı ve Türk futbolculara dair bir birinden çarpıcı açıklamalar yaparken, Arjantinli Teknik Adam Hector Cuper ile sözleşmelerini uzatacaklarını açıkladı.

BEN DAHA İYİ OYNARDIM

Başarılı olmak için büyük yatırım yaptıklarını söyleyen Türkmen, "Yatırımın karşılığında ilk 8 haftada yenilgi yüzü görmedik ama son haftalarda büyük sıkıntılar yaşadık. Sakatlıklar  performansımızı etkiledi. Son haftalarda yaşanan düşüşü normal karşılıyorum. Takımın mücadelesinden memnunum. Benim tepkim şu: Kupa maçlarında hoca genç futbolculara yer verdi. Göztepe'ye karşı 1-0 kaybederken genç oyunculardan kurulu bir kadroyla mücadele ettik. İnanın ben girsem, bu genç futbolculardan daha iyi oynardım. Hep söylüyorum genç futbolcuların eğitim sorunu var. Bir şans yakalıyorsanız çıkıp mücadele edecek ve kendinizi göstereceksiniz. Genç futbolcularımız profesyonelliği sadece para olarak yorumluyorlar. Şimdilik susuyoruz. Özellikle yedek kulübesinde olan futbolcularla ilgili devre arasında gerekeni yapabiliriz" dedi.
 
TÜRK FUTBOLCULAR DÖNÜŞ YAPAMIYOR

Sadece Orduspor'da değil genel olarak tüm takımlarda forma giyen Türk futbolcuların yedek kaldıkları için geri dönüş yapamadıklarını savunan Türkmen, sözlerine şöyle devam etti: 'Türk futbolcularda ben nasıl olsa oynayamıyorum, önümdekiler daha iyi' diye umudunu kesip, bir varlık gösteremiyorlar. Bu sadece Orduspor'un sorunu değil. 12 hafta forma giyemeyen Roversio durumdan şikayetçi olmadı. Çalıştı, golünü attı ve formayı kaptı. Bizim oyuncularımızda bunu örnek almalı."

YÖNETİMİN SUÇU YOK


Türkmen, yönetim olarak bu tabloda kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz sorsuna ise, "Başkan olarak tüm gerekenleri yapıyorum. Oyuncularımıza günü geldiğinde ödemeleri yapıyoruz. Bizim yönetim olarak bir kusurumuz yok. Biz başarı bekliyoruz" şeklinde yanıt verdi.
 
CUPER'İN SÖZLEŞMESİ UZATILIYOR

Türkmen son olarak Hector Cuper ile daha uzun çalışmak istediklerini ve devre arasında sözleşmesini uzatacaklarını söyledi.

Radyospor.com 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Harikasınız kızlar!