'Beni hor gördüler'

Eşini, kayınpederini, kayınvalidesini, kayınbiraderi ile iki baldızını pusu kurarak katleden Şafak Köksal şöyle dedi: Daha önce de eşimi kucağında 5 aylık oğlumuz varken öldürmek istedim, ama başaramadım. Ailesi eşimi bana karşı dolduruyor, oğlumu göstermiyorlardı. Beni hor görüyorlardı!

24 Ağustos 2009, Pazartesi 15:58
A A

Komando pususu kurdu 
Zonguldak Çaycuma’ya bağlı Çayır köyünde oturan Şafak Köksal (22), askerdeyken 21 Ekim 2007’de 12 askerin şehit olduğu Dağlıca baskınında PKK’lı teröristlerle çatışmıştı. Şiddet uyguladığı için bebeğiyle birlikte evi terk edip babaevine giden eşi ve ailesini katletmek için PKK ile savaşmak amacıyla öğrendiği pusu yöntemini kullanmıştı. Ailenin kamyonetle geçeceği yolu kütüklerle kapatmıştı. Şafak Köksal, araç durunca gizlendiği yerden aileye kurşun yağdırmıştı. 

Çay içip teslim oldu 

Şafak Köksal kamyonetteki baldızları Zülfiye (24), İlknur (26), kayınvalidesi Havva (45) ve şoför koltuğundaki kayınpederi Hüseyin Köroğlu’nu (45) katletmişti. Sonra kayınpederinin evine gidip eşi Ayşe Köksal’ı (22), kayınbiraderi Aydın Köroğlu’nu (20) öldürmüş, 5 aylık oğlu Doğu’yu kendi evine bırakıp köy kahvesine gitmişti. Şafak Köksal teslim olmak için çağırdığı jandarmayı çay içip beklemişti. Şafak Köksal ile ağabeyi İsmail Köksal ve babası İsmail Köksal da gözaltına alınmıştı. Şafak Köksal önceki gece mahkemede şöyle ifade verdi:

‘Aç mısın demedi’

“Eşim bana hiç ‘Karnın aç mı, tok mu’ diye hiç sormazdı. Evde yokmuşum gibi davranırdı. 1 ay önce eşimi kucağında 5 aylık oğlumuz varken ateş ederek öldürmek istedim, ama başaramadım. Ailesi eşimi bana karşı dolduruyordu. Oğlumu göstermiyorlardı. Beni hor görüyorlardı.” Şafak Köksal ‘tasarlayarak adam öldürmek’ten, ağabeyi ‘suça yardım ve yataklık’tan tutuklandı. 

‘İhmal öldürdü’ 

Şafak Köksal’ın katliamından asker uğurlamaya gittiği için tesadüfen kurtulan kayınpederi Ali Köroğlu (28) şöyle konuştu: “Şafak Köksal daha önce de kız kardeşim Ayşe’ye evde av tüfeğiyle ateş etmişti. Kardeşim, karakolda kocasından şikayetçi olmasına rağmen hiçbir önlem alınmamıştı. Muhtar sakladığı silahı vermiş. Şafak Köksal’ı bu katliam için ailesi azmettirdi. Babası, kardeşi, amcası, muhtar, karakoldaki jandarma ve komutanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım.” 

Ersin ERCAN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.