Berkin Elvan 3. ölüm yıldönümünde anıldı

Berkin Elvan 3. ölüm yıldönümünde anıldı

Gezi eylemlerinin simge çocuğu Berkin Elvan 3. ölüm yıldönümünde anıldı. Berkin Elvan için ilk tören Feriköy'deki mezarı başında... Öte yandan Kılıçdaroğlu da Berkin Elvan için bir anma mesajı yayınladı

11 Mart 2017, Cumartesi 12:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Berkin Elvan aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu.

2013’teki Gezi Parkı eylemi günlerinde Okmeydanı'ndaki evinden ekmek almaya giderken polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulan 15 yaşındaki Berkin Elvan, ölümünün 3'üncü yıldönümünde anıldı.
 

16 KİLOYA DÜŞMÜŞTÜ!


Berkin Elvan, 269 gün boyunca verdiği yaşam savaşını 11 Mart 2014'te 16 kiloya düşerek kaybetmişti. 

Berkin Elvan'ın ölümünün ardından Okmeydanı'ndaki cemevinde, binlerce kişinin katıldığı bir cenaze töreni düzenlenmişti. Cenaze, yaklaşık beş saatlik bir yürüyüşün ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verilmişti.Berkin Elvan'ın ölümünün üzerinde üç yıl geçti. Berkin Elvan ölüm yıldönümünde mezarı başında yapılacak törenle anılacak. Törene çok sayıda sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve dernekten katılım çağrısı yapıldı. 

Tören, saat 14.00'te Elvan'ın mezarı başında yapıldı.
 

KILIÇDAROĞLU'NDAN MESAJ


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Berkin Elvan’ı ölüm yıldönümünde twitter hesabından verdiği mesajla andı. Kılıçdaroğlu, "Berkin umut dolu gözleriyle hep 14 yaşında kalacak... Demokrasi, özgürlük ve huzur dolu günler sana olan borcumuzdur güzel kalpli çocuk" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu