Bernie Sanders'ın popüler eldivenleri tükendi

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın yemin töreninde en çok konuşulan konulardan biri Senatör Bernie Sanders'ın eldivenleri olmuştu. Fotoğrafları internette viral olan Barnie Sanders, yeni bir moda akımı yaratmış gibi görünüyor. Senatörün popüler eldivenleri satış rekoru kırdı, bununla da kalmadı Sanders'ın viral olan fotoğrafının basıldığı tişörtler satışa sunuldu. Senatör Sanders, tişörtlerin gelirini yardım vakfına bağışlayacağını söylüyor.

25 Ocak 2021, Pazartesi 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz hafta ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın yemin töreni yapılmıştı. Yemin törenine en çok damga vuran kişi ne Biden, ne de Trump'tı. Törenin esas yıldızı Senatör Bernie Sanders ve eldivenleri olmuştu.

Eldivenlerin arkasındaki isim ise Vermont'taki okul öğretmeni Jennifer Ellis idi.

Birkaç yıl önce, ikinci sınıf öğretmenliği yapan Jennifer Ellis, senatöre kampanya kapsamında bir çift eldiven göndermişti. Bu eldivenlere "smittens" deniyor. Yani kısmen eldiven, kısmen kazak.

CNN'e konuşan Ellis, senatörün yemin töreninde bu eldivenleri giyeceğini tahmin etmediğini söylüyor.


İlginç gerçek: Geri dönüşümlü eldiven

İlginç gerçek: Geri dönüşümlü eldiven

Smittens eldivenler, yeniden tasarlanmış yün kazaklardan ve geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılan yünle örülmüş. Yani tamamen çevre dostu.

Jennifer Ellis, senatörle hiç tanışmamış olsa da onun getirdiği ünden oldukça memnun. Ellis, stoklarındaki eldivenlerin tamamen tükendiğini söylüyor.

Ellis, Twitter hesabından, "Bernie'nin eldivenlerine gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. O kadar gurur duydum ki Bernie onları açılış törenine kadar giydi. Ne yazık ki, satacak eldivenim kalmadı. İnternette bunları yapan çok sayıda harika usta var" dedi.

Gerçekten de Senatör Sanders'in eldivenlerine benzeyen bir çok ürün, o günden sonra satışa girdi.

Jewish Insider'a açıklama yapan Ellis, e-postasına her baktığında yüzlerce sipariş gördüğünü ancak o kadar eldiveni yetiştirmesinin imkansız olduğunu söylüyor.

Senatör Sanders ise, viral olan fotoğraflarını bir yardım kampanyasına çevirdiğini söylüyor. Senatör, üzerinde yemin töreninde çekilmiş fotoğrafının yer aldığı sweatshirt'leri satışa sunarak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtan Meals on Wheels adlı yardım kuruluşuna para toplamaya başladı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gelmiş geçmiş en abartılı 7 Cardi B görünümü