Beşiktaş Belediye Başkanı çöpleri kendisi topladı

Beşiktaş Belediye Başkanı çöpleri kendisi topladı

Beşiktaş Belediyesi'nde işten çıkarılacakları gerekçesiyle 46 gündür grev yapan temizlik işçilerinin bağlı olduğu sendika üyelerinin çöpleri parklara döktüğünü iddia eden Belediye Başkanı Murat Hazinedar, çöpleri kendisi topladı

04 Eylül 2014, Perşembe 19:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş Belediyesi’nde işten çıkarılacakları gerekçesiyle 46 gündür grev yapan temizlik işçilerinin bağlı olduğu sendika üyelerinin çöpleri parklara döktüğünü iddia eden Belediye Başkanı Murat Hazinedar, çöpleri kendisi topladı.

Hazinedar konuşma yaptığı sırada parka gelen grevdeki bazı temizlik işçileri ile belediye görevlileri arasında kısa süreli tartışma çıktı. Sabah saatlerinde belediye görevlileri ile birlikte parkları gezen Başkan Murat Hazinedar, yerlere atılmış çöpleri göstererek, tepki gösterdi. Yerdeki çöpleri elleriyle toplayıp çöp kutusuna atan Hazinedar, işçilerin bağlı olduğu sendika görevlilerinin çöpleri bütün parklara dağıttıklarını öne sürdü.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer20749","20749","201409","20749-.jpg","1", "0","İşçilere kızan belediye başkanı çöpü kendi topladı");

GREVCİ İŞÇİLERDEN TEPKİ

Hazinedar konuşurken, eylemdeki DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası üyesi işçilerden bazıları parka gelerek, Başkan Hazinedar’a Burada temizlik yapamazsınız diyerek tepki gösterdi. Hazinedar ise "Yapılan bu ahlaksızlığı, vicdansızlığı burada çok şiddetli bir şekilde kınıyorum. O nedenle, bugüne kadar yaptığınız bütün eylemlere saygı gösterdik. Lütfen buradan çekilin diyerek, temizlik işçilerine tepki gösterdi. Murat Hazinedar, "Fotoğraflarıyla belgeledik, videolarıyla belgeledik. Bunun sendikacılıkla, solculukla, insan olmakla hiçbir ilgisi yok. Bulunduğum yerin bütün demokratik kurallara, haklara ve hukuka saygılı olması için elimden geleni yaptım. Ama gördüm ki, Türkiye’de bugüne kadar uygulanan yanlış sendikacılık zihniyeti, yine tehdit, şantaj anlayışıyla yapılan sendikacılık zihniyetine bir dur demek gerekiyordu. Bunun için üzerimize düşeni yaptık dedi.

'BU REZALETİ TEMİZLEYECEĞİZ'

İşçilerin haklarına bizzat kendilerinin sahip çıktığını söyleyen Hazinedar, "Bu rezaleti sonuna kadar engelleyeceğiz ve temizleyeceğiz. Bu noktada, kendisini sendikayı bahane ederek bizim üzerimizden ’İşçi hakkını engelliyorsun’ diyenlerle işçilerin hakkını savunarak mücadele edeceğiz. Onlar işçi hakkını savunmuyor, biz savunuyoruz" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB'den son dakika açıklaması: 5 terörist etkisiz hale getirildi