Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkmayacak

Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkmayacak

Beşiktaş yönetimi, yapılan Divan Kurulu Toplantısı'nda olaylı Fenerbahçe maçına çıkma durumunu değerlendirdi. Toplantıda alınan kararda Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıkladı

26 Nisan 2018, Perşembe 18:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Beşiktaş'ta kritik divan kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ana gündem maddesi olaylı Fenerbahçe maçıydı. Toplantıda konuşan divan üyeleri maça çıkmama yönünde görüşlerini belirttiler. Kesin kararı Beşiktaş yönetimi Divan Kurulu Toplantı'sından sonra verdi.

BEŞİKTAŞ KARARINI VERDİ


Beşiktaş yarıda kalan olaylı kupa maçı için kararını verdi. Siyah beyazlı kulüp, çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe maçına çıkmama kararı aldı.

Beşiktaş'ın konu hakkında yaptığı açıklamanın tam metni:

Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi 'Fair Play' (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla



Derbiye çıkmama kararı alan Beşiktaş'ı hangi cezalar bekliyor?


Ahmet Çakar'dan çok konuşulacak Beşiktaş yorumu


Olaylı derbiyle ilgili 3 kişi tutuklandı

DİVAN KURULU TOPLANTISI'NDA KONUŞULANLAR


Genel konuşmalara geçilmeden önce alkışlar arasında kürsüye gelerek kısa bir açıklama yapan başkan Fikret Orman, 'Verilen karar Fikret Orman’ın yönetim kurulunun kararı değil Beşiktaş camiasının kararı olmalıdır.
 

'DOĞAL AFET Mİ OLDU DA MAÇ TATİL EDİLDİ'



Verilecek tüm kararların arkasındayım. Tolga’nın anasına küfür ediliyor. Birisine mi vurdu? Niye seyircisiz verildi? Neden 3 maç ceza verildi? Doğal afet mi oldu da maç tatil edildi. TFF’nin derbiye dair aldığı karar hiçbir hukuk temeline dayanmamaktadır" ifadelerini kullandı.


TFF'NİN KARARI TARTIŞILDI


Orman’ın konuşmasının ardından TFF’nin aldığı karar üyeler tarafından tartışıldı. Söz alan üyelerin tamamına yakını ’maça çıkmama’ yönünde görüş belirtirken, karşılaşmayı oynama yönünde konuşan bir kaç üyenin protesto edilmesi toplantıya damga vurdu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER PFDK, Süper Lig'den 2 kulübe para cezası verdi