Beşiktaş, PFDK'ya sevk edildi! Tehlike büyük...

Beşiktaş, PFDK'ya sevk edildi! Tehlike büyük...

Beşiktaş Disiplin Kurulu'ndan çıkacak karara kilitlendi. Kartal hem Talisca'dan hem de Vodafone Arena'da olabilir...

10 Mayıs 2017, Çarşamba 14:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) gelen sevk raporlarına göre Beşiktaş Kulübü futbolcusu Talisca aynı müsabakadaki rakip takım futbolcusuna yönelik parmağı ile yapmış olduğu "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 09.05.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi

Beşiktaş Kulübü ise 2 ayrı madde uyarınca PFDK'ya sevk oldu. Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca Siyah-Beyazlıların PFDK'ya sevkine karar verildi. 
 

CEZALAR LİGİN SEYRİNİ DEĞİTİREBİLİR


Futbol Disiplin Talimatlarına göre Talisca'nın 2 ile 5 maç arasında bir ceza alması beklenirken; Beşiktaş ev sahibi olacağı ilk maçta seyircisiz oynama riski ile karşı karşıya kaldı.

Fenerbahçe Kulübü ise derbide "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi. 

Galatasaray ise seyircisiz oynanan Kasımpaşa maçında "talimatlara aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 13/5 ve 7. maddeleri ile 14/3. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Berke Özer Süper Lig'de ilk defa Fenerbahçe forması giyecek