Beşiktaş servet tepti

Beşiktaş servet tepti

Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Beşiktaş ayrıca maddi yönden de büyük zarara uğradı. Siyah-Beyazlılar, her puanın dahi para getirdiği Devler Ligi'ni toplam 7 milyon 500 bin euroyla tamamladı

05 Kasım 2009, Perşembe 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden tek Türk takımı olan Beşiktaş, Wolfsburg karşısında aldığı yenilgi ile gruptan çıkma şansının yanı sıra büyük bir servet kazanma ihtimaline de veda etti.

Bu sene Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanarak, 3 milyon 800 bin euroyu kasasına koyan Kartal, 1. turda bugüne kadar yaptığı 4 karşılaşmada aldığı bir beraberlik sonucunda katılım payının yanı sıra 2 milyon 600 bin euro daha kazandı.

Grupta iki maçı kalan Beşiktaş, bu iki maçı kazanması halinde 2 milyon 700 bin euro daha alacak. En kötü ihtimalle iki maçta yenilse bile 1 milyon 100 bin euro daha kazanacak olan Kara Kartal, böylece, bu sene Şampiyonlar Ligi’nden 7 milyon 500 bin euroyu kasasına koymayı garantiledi. Böylece Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde sonuna kadar devam etse ve kupayı alsa, azami kazanabileceği 51 milyon 250 bin eurodan sadece 7 milyon 500 binini kasasına koyacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiliz kulüpleri Avrupa Süper Ligi'nden çekiliyor