Beşiktaş'taki patlamanın ardından polislerin yaralarını saran Gülsüm Hemşire o geceyi anlattı

Gülsüm Hemşire patlama sonrası hastanede yaralı polislerle yaşadıklarını anlattı: 'Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın' diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu. Kendi yaralarını, kendi kanlarını hiçbiri görmüyordu. Sadece arkadaşının acısını hissediyordu

13 Aralık 2016, Salı 14:59
A A
İstanbul Beşiktaş'ta cumartesi günü düzenlenen hain terör saldırısının ardından, patlamanın gerçekleştiği 'Şehitler Tepesi'ni ziyaret edenler arasında bugün özel bir grup vardı. Kanlı terör saldırısının gerçekleştiği noktaya en yakın hastane olan eski adıyla Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Personeli...Şimdi Şişli Etfal Hastanesi'ne bağlı olan bu sağlık kuruluşunun çalışanları, o gece bombanın patladığı noktayı ziyaret etti. Şehitler için olay yerine çelenk bırakan çalışanlardan biri de o gece yaralı polislere ilk müdahaleyi yapan Gülsüm Çiftçi adlı hemşireydi.Olayı duyar duymaz 6 arkadaşıyla birlikte hastaneye koşarak geldiğini anlatan Çiftçi, "Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık" dedi.

"Kahramanlarımız" olarak nitelediği yaralı polislerin tek derdinin arkadaşları olduğunu anlatan Çiftçi, " 'Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın' diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu. Kendi yaralarını, kendi kanlarını hiçbiri görmüyordu. Sadece arkadaşının acısını hissediyordu" diye konuştu.


Terör saldırısında yaralanan polisleri tedavi eden hemşireden ağlatan paylaşım


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.