"Beşiktaş'a gitmeyi her zaman isterim"

'Beşiktaş'a gitmeyi her zaman isterim'

Yılmaz Vural, Fikret Orman yönetimini övdü, peşinden oyuncularıyla makarna yedi

30 Nisan 2013, Salı 19:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Mersin İdman Yurdu maçına sıkı hazırlandıklarını ve tüm hesaplarını puan ya da puanlar almak üzerine kurduklarını söyledi. Ligin bitimine 3 hafta kala 38 puana sahip olduklarını hatırlatan tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, "38 puanımız var. Bu ligde kalma puanı değil, bunun üstüne koymak lazım ki, ancak o zaman kimseye muhtaç olmadan, ben bu ligde kaldım diyebilesiniz.

Bizim daha ligin başlarında tespit ettiğimiz puan 39'du şu anda sondan üçüncü sıradaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 33 puanı var. Kalan 9 puan var ortada. Hepsini kazanırsa 42 puan olur, demek ki o zaman 39 puana matematiksel bakıldığında, yeten bir puan değil gibi gözüküyor. Ama rakiplerin oynayacağı maçları analiz yaptığınızda bunun mümkün olmadığını veya çok çok zor olduğunu görebilirsiniz. Öncelikle kaybetmemek ve kazanabilirsek de alacağımız 3 puanı alıp 41 puan yapıp, bu ligde kaldık diyebilmek istiyoruz" dedi.

"Beşiktaş'ta gitmeyi her zaman isterim"
Bir spor yazarının, "Beşiktaş'a gitmek istiyor" şeklindeki yazısını da değerlendiren Yılmaz Vural, "Beşiktaş camiası ile aram çok iyidir. Taraftarlarıyla, yöneticisiyle böyle bir husumet sokma gayreti çok yanlıştır, çirkindir, kimse bu tezgaha düşmez. Şüphesiz Beşiktaşımız, Fenerbahçemiz de, Galatasarayımız da, Trabzonsporumuz da, hatta buna Bursaspor da eklenmiştir, dolaysıyla konuyu böyle görmek vardır. Ben her zaman isterim. Beşiktaş takımında antrenman yapmak, bir zamanlar değil, her zaman isterim. Antrenör bir takıma gitmek için çalışmaz, antrenörü takımlar ister, hep bunlar yanlış ifadeler.

Eğer sizin dediğiniz gibiyse ben okuyamadım yazıyı, o yüzden fazla içeriğini bilmediğim için bir şey söyleyemem. Ama özünde bu kelime, iş iki büyüğe doğru gidiyor. Bu söylem hepinizin katıldığı gibi, bakın onlar her şeyini tamamladı, stadına kadar. Şimdi Beşiktaş'ta onlara tekrar toparlanmak adına, bu seneyi feda yılı ilan etti. 'Bir dakika durun' dedi. 'Toparlanalım, bakın açılıyor millet. Eğer biz de onlara uyarak gitmeye çalışırsak, bu makası daha da büyüteceğiz. Onun için stadımızı yapalım, yeniden borçlarımızı organize edelim' diye Fikret Orhan ve yönetimi inanılmaz bir çaba sarf ediyor. Tebrik ederim kendilerini, Beşiktaş'ı. Tekrar söylüyorum, büyük takımdır, büyük takımlarımızdan bir tanesidir" dedi.

Öte yandan bir makarna markası yetkilileri, idman öncesinde Sanica Boru Elazığspor tesislerinde teknik heyet ve futbolcular ile bir araya geldi. Kulübün sağlık, beslenme ekibi ve aşçılarına, sporcu beslenmesi ve makarnanın önemi anlatıldı. Yapılan konuşmalardan sonra pişirilen makarnalar yendikten sonra makarna firması yetkilileri teknik direktör Yılmaz Vural'a bir plaket verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vitor Pereira oyuncularını Giresunspor'a karşı uyardı